سایت آموزشی فرهنگ،آموزش وب،کامپیوتر،خانه داری و آشپزی،طراحی،فتوشاپ،تلگرام،آهنگ،فیلم،برنامه نویسی،فرهنگ 21،گروه آموزشی،کرمانشاه

کلی ماری ترن؛مردم فکر می کنند دیوانه یا کلاهبردارم!

کلی ماری ترن؛مردم فکر می کنند دیوانه یا کلاهبردارم!

دسته بندی : فرهنگ آموزش تاریخ : چهارشنبه ۸ فروردین ۱۳۹۷

بانی فیلم – گروه سینمای جهان: کلی ماری ترن که یک هنرپیشه زن ۲۹ ساله تبعه آمریکا است و مادر و پدرش سالها پیش از ویتنام به آمریکا مهاجرت کردند، زندگی غریبی را در این کشور سپری کرده است. او تا همین سه سال و نیم پیش فقط در یک آژانس تبلیغاتی صنعتی کار می کرد و در کنار آن می کوشید راهی برای هنرپیشه شدن و درخشش در هالیوود ه بیابد. در اوایل سومین ماه از سال ۲۰۱۸ و به واقع چهار ماه پس از اکران جدیدترین (و هشتمین) قسمت از سری فیلم های فضایی و فانتزی «جنگ ستارگان» که فروشی نجومی مثل آثار قبلی این مجموعه داشته، «ترن» بازیگر زنی است که دنیای هنر وی را به نیکی می شناسد و این به لطف بازی وی در رل رزتیکو در «استاروارز۸» (با نام جنبی «آخرین جدای») حاصل آمده و او تبدیل به جدیدترین نو ستاره ای شده که از درون این فرانچیز ۴۱ ساله سر بر آورده و اضافه بر این ۸ فیلم چند فیلم و سریال جنبی و آثار و محصولات متعدد دیگری هم از آن مشتق شده و حتی میزان فروش یادبودها و عروسک های آن نیز نجومی بوده است. هر چه هست، در «استاروارز۸» که وارد جمع ۱۰ فیلم پرفروش تاریخ سینما شده، کلی ماری ترن به عنوان یکی از کاراکترهای جدید این فرانچیز بسیار پرطرفدار در کنار جان بویه گا که رل فین را بازی می کند و خودش از تازه واردان این سری فیلم ها است و از شروع تریلوژی سوم استاروارز به این مجموعه فیلم ها پیوسته، دست به سفری خطرناک می زند، که می تواند سرنوشت شورشی و مخالفان «امپراتوری» را رقم بزند و البته رز تیکو با بازی کلی ماری ترن مکانیک و متخصصی است که سفینه های اصلی نیروهای مقاومت و شورشگران را تنظیم و روبراه می کند. ببینیم «ترن» درباره این رویدادها و ارتباط ها چه می گوید.

می گویند ورود شما به مجموعه «جنگ ستارگان» درست در زمانی حادث شد که در مورد کلیت حضورتان در سینما و کسب موفقیت در آن به تردید افتاده بودید.
– همین طور است. زمان این می رسد که یک بازیگر با خود فکر می کند آیا به جایگاهی می رسد که برایش دورخیز کرده است. من هنوز به عنوان یک نوآموز سینما راجع به روش های این کار می اندیشیدم و اضافه بر آن مشغول جور کردن مخارج زندگی و نیازهای معیشتی اولیه خود بودم. به واقع هنر بازیگری در ابتدای کار فقط خرج روی دست آدم ها می گذارد و مدتی طول می کشد تا از این بابت پولی کسب کنید.
در چه زمانی حضورتان در «آخرین جدای» حتمی شد؟
– این کار فقط پس از گذشت ۵ ماه از شروع تمرینات و تست های تصویری من در این فیلم صورت پذیرفت. رایان جانسون تلفن زد و گفت می خواهد برای صحبت های نهایی مرا ببیند و با این که قسمت هفتم فیلم در دسامبر ۲۰۱۵ اکران شد، حضور من در قسمت هشتم از نوامبر آن سال قطعیت یافت. ماشین بازاریابی و کار فنی و هنری امور تولید این سری فیلم ها همیشه برقرار و روندی توقف ناپذیر و فاقد استراحت است و روندی است که از کار نمی افتد. کافی است در نظر بگیرید که من نیز مثل اکثر هنرپیشه های جوان روزگار آرزوی بازی در این سری فیلم ها را داشتم و وقتی سرانجام به چنین چیزی می رسید، چه چیز شوک آوری خواهد بود. چنان صاعقه زده بودم که حتی نمی توانستم خبرش را به سایرین بدهم.
طبعاً بازی در این فیلم زندگی شما را به کلی متحول کرده است زیرا طرفداران پر و پا قرص این سری فیلم ها حتی قبل از اکران فیلم ها نیز کاراکترهای تازه را شناسایی و راجع به آنها کسب اطلاعات می کنند.
– همین طور است ولی به شکلی هم نیست که بگویم کل زندگی من دگرگون شده و هرکس در خیابان مرا می بیند، مرا می شناسد. حتی شده به یک زن در خیابان گفته ام که من از بازیگران استاروارز جدید هستم و او باور نکرده و فکر کرده که دیوانه یا کلاهبردار هستم.
خودتان کاراکتر رز تیکو را که با بازی شما به تصویر کشیده شده، چطور توصیف و تعریف می کنید؟
– رز به گونه ای همیشه در ورای ماجراهای نهضت مقاومت و یکی از آدم های پشت سری و پنهانی شورشگران بوده است. در جلوی صف طبعاً کاراکترهای ری، فین و پو را داریم که همگی از قسمت هفتم یعنی شروع تولید تریلوژی سوم استاروارز به این مجموعه اضافه شدند و همین طور تعدادی از نفرات به جای مانده از دو تریلوژی قبلی و بخصوص سه گانه اول این سری فیلم ها. رز البته یک خواهر هم دارد که جزو افراد پیشرو این نهضت است. خواهر او به مبارزه مسلحانه می پردازد و دوشادوش «پو» حرکت و فعالیت می کند اما رز تیکو با آنها فرق دارد و سعی در ترمیم و آماده سازی سفینه هایی دارد که به جبهه نبرد می روند و مقابل نیروهای امپراتوری می ایستند، رز هرگز در خط مقدم جبهه نبوده و به طور مستقیم نجنگیده است. در متن داستان رز به کاراکتر فین نیز یاری می رساند تا تجربیات قبلی جنگی اش را کامل تر کند ولی این احتمالاً یک باری دو جانبه است.
چه برخوردها و رویدادهای خاصی در سر صحنه و در روزهای تولید فیلم داشتید؟
– هر روز از مدت تهیه فیلم های استاروارز با دیوارها و موقعیت های جالب همراه است و اعضای مختلف گروه تولید هر یک ماجراهای فوق العاده و توانایی های زیادی دارند. اکثر کسانی که در کادرهای تهیه کننده فیلم دیدم از بهترین های این حرفه هستند و طوری روی همه چیز کار و بررسی شده که واقعاً در مسیر حوادث به سمت جلو می روید و کمبودی را حس نمی کنید.
اولین فیلم از این مجموعه ۸ قسمتی که دیدید، کدام فیلم بود؟
– «نیرو بیدار می شود» یعنی هفتمین فیلم از این فرانچیز اولین فیلم مجموعه بود که آن را دیدم و متأسفانه تا قبل از آن هیچ یک از شش قسمت قبلی را ندیده بودم.
آیا در این حد فاصل سایر قسمت های «جنگ ستارگان» را مشاهده نکردید؟
– برای کامل تر شدن اشرافم بر کل موضوعات این فرانچیز آنها را هم دیدم و متوجه شدم که صرفنظر از تم فضایی و خصوصیات جنگی شان فیلم هایی بسیار خانوادگی هستند و به همین سبب است که نسل به نسل منتقل شده و برای همگان نیز دیدنی بوده اند.
از دیدارتان با کری فیشر فقید (ایفاگر رل پرنسس لیا در تریلوژی های اول و سوم) نیز حرف بزنید. او چه میزان تأثیر بر شما گذاشت؟
– فیشر از دو جهت مهم بوده است. یکی فرو رفتن در قالب پرنسس لیا که از بنیادهای استاروارز است و دیگری به خاطر خودش و کاراکتر بارزی که داشت. او بسیار مهربان و عنصری کمک کننده به سایرین و بخصوص به تازه واردان به این مجموعه بود. او جدی و در عین حال شوخ و فردی روحیه دهنده به سایرین بود و این وجه آخر را بسیاری از افراد در ارتباط با کری فیشر نمی دانند. او از هر فرصتی برای هدیه دادن به ما یعنی جوان ترهای حاضر در فیلم ها بهره می گرفت و فقدانش بزرگترین ضایعه برای فرانچیزی است که قدم به پنجمین دهه حیاتش گذاشته است و من پایانی را هم بر آن در حال حاضر متصور نمی بینم.
منبع: Intertainment Weekly

نوشته کلی ماری ترن؛مردم فکر می کنند دیوانه یا کلاهبردارم! اولین بار در بانی‌فیلم پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 4
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.