سایت آموزشی فرهنگ،آموزش وب،کامپیوتر،خانه داری و آشپزی،طراحی،فتوشاپ،تلگرام،آهنگ،فیلم،برنامه نویسی،فرهنگ 21،گروه آموزشی،کرمانشاه

گیم‌دیدنی؛ پیشنهاد امروز: RIME

گیم‌دیدنی؛ پیشنهاد امروز: RIME

دسته بندی : فرهنگ آموزش تاریخ : پنج شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۷

نوروز باستانی، از دیرباز فرصتی برای ملاقات با آشنایان و گاه دوستانی بوده که احتمالاً برای مدتی طولانی فراموش‌شان کرده‌ایم. رسم دوست داشتنی عیددیدنی، دائماً به ما یادآوری کرده که نوروز فرصتی برای ملاقات بزرگ‌ترها، نشستن به پای صحبت‌هایشان و البته عیدی گرفتن است؛ اما ما قرار نیست تمام سیزده روز عید را در خانه عمو و خاله و مادربزرگ سپری کنیم و اوقاتی مخصوص به خودمان هم داریم که ترجیح می‌دهیم صرف گیم‌دیدنی شوند.

دو هفته عید، بهترین فرصت برای تجربه بازی هاییست که شاید قبلاً از قلم افتاده باشند اما در این برهوت بازی، بازنگری آنها می تواند تعطیلاتی پربار رقم بزند. طی ۱۳ شب ابتدای سال ۱۳۹۷، دیجیاتو هر شب یک پیشنهاد تازه برای اوقات فراغت شما دارد؛ پیشنهاداتی که از میان برترین بازی های مستقل انتخاب شده اند و آنقدر کوتاه هستند که در یک روز از تعطیلات عید به اتمام می رسند؛ بازی‌هایی که عمدتا قیمت ارزانی دارند و حجم اندک. بنابراین همین امشب می‌توانید بازی پیشنهادی امروز را دانلود کنید و فردا چند ساعتی با آن سرگرم باشید.

بازی‌هایی که در سری مقاله گیم‌دیدنی معرفی می شود، همگی با قیمتی ناچیز در پلتفرم‌های مختلف مثل استیم و پی‌اس‌ان قابل تهیه هستند و همگی حجمی اندک دارند. بنابراین در شرکت در این چالش ۱۳ روزه تردید نکنید؛ قرار است با هم خوش بگذرانیم.

رایم عنوانی زیبا، غنی و یک ماجراجویی حزن انگیز جادویی است، هم از لحاظ استفاده از جادو و هم اتمسفر مرموز و جادویی آن. رایم روایت گر داستان پسرکیست که بدون گفتن کلمه ای از ابتدا تا انتهای داستان به دنبال زنده ماندن است.

شما در نقش انو در ساحلی دور افتاده بیدار می شوید، به نظر می رسد که او تنها بازمانده یک کشتی غرق شده است. موهای سیاه و ردای قرمزش معرف ذات غمگین و در عین حال ساده و زیبای بازی است.

15f9b8d45647844a59316f424aa61f84 - گیم‌دیدنی؛ پیشنهاد امروز: RIME

همان طور که گفته شد این عنوان به طور ذاتی متکی بر جنبه ی ظاهری خاص خودش است؛ هرچند بیش تر وقت شما به گشت و گذار در مناطق مختلف بازی و صرف حل کردن معما های ساده و گاهی پیچیده می شود. اما چیزی که در تمام مدت هم زیستی با پسرک داستان موجب هم ذات پنداری شما با او می شود اتمسفر کم نظیری است که رایم موفق به خلق آن شده است.

maxresdefault 5 - گیم‌دیدنی؛ پیشنهاد امروز: RIME

در طول بازی سایه ای نامرئی شما را همراهی می کند که باعث می شود هیچ گاه از مسیر اصلی خود خارج نشوید این بدان معناست که بدون متوجه شدن شما، سازندگان سعی بر این داشته اند که هیچ گاه به مانع دشواری بر نخورید. در مراحل آغازین ساخت بازی قرار بود تا این عنوان دارای خط استمینا باشد که با هوشمندی سازندگان گیم پلی رنگ و بوی اکشن به خود گرفت تا به رسالت اصلی بازی، یعنی روایت داستانی گیرا و غمگین در بستری زیبا، صدمه ای وارد نشود.

RiME August Switch Screenshot 02 - گیم‌دیدنی؛ پیشنهاد امروز: RIME

البته این مسئله نکته منفی به شمار نمی رود چرا که این اثر یک بازی کوتاه تلقی می شود و نیاز نیست که بیش از پنج یا شش ساعت به آن اختصاص دهید.

دنیای بازی به پنج منطقه تقسیم می شود که هر کدام اتمسفر مخصوص به خود را دارا است. نخستین منطقه متشکل از درختانی بلند، بوته های رقصان در باد،خوک های وحشی و خرابه های به جا مانده از یک تمدن باستانی.

RiME Switch Screenshot 04 - گیم‌دیدنی؛ پیشنهاد امروز: RIME

این زمین ها به یک کویر بزرگ منتهی می شود که آغاز بخش دوم به شمار می رود؛ بخش سوم و چهارم متشکل از یک شهر متروکه و یک خرابه ی باران زده هستند؛ اما بخش پایانی باید یک راز باقی بماند چرا که خودتان باید در لحظه حس محیط پایانی را تجربه کنید.هر کدام از این مراحل معماهای مخصوص به خود و همچنین فضای بصری متفاوتی هستند.

DA v7WPXgAApkjz 810x400 - گیم‌دیدنی؛ پیشنهاد امروز: RIME

انو تنها می تواند بدود، بپرد و از صدایش استفاده کند. تمامی معما ها باید با استفاده از همین حرکات ساده حل شوند. در بعضی مناطق حل یکح معما باعث می شود تا مستقیما به یک معمای جدید برسید ولی در باقی بخش ها می توانید به صورت آزادانه به گشتن محیط ها بپردازید و حتی هر از چند گاهی راه مخفی جدید را پیدا کنید.

rime game ending fox death scene - گیم‌دیدنی؛ پیشنهاد امروز: RIME

همان طور که اشاره شد این عنوان بازی کوتاهی است اما همین چند ساعت حق مطلب را ادا خواهد کرد. رایم بازی زیبایی است، چه از لحاظ بصری و چه از لحاظ حسی. در بازی نه خطر واقعی ای وجود دارد، نه تهدیدی و نه رابط کاربری ای که مخاطب را درگیر کند. صرفا یک اثر محزون و چشم نواز است که شما را مستقیما به ژرفای دنیای خود می برد.

Rime Review - گیم‌دیدنی؛ پیشنهاد امروز: RIME

The post گیم‌دیدنی؛ پیشنهاد امروز: RIME appeared first on دیجیاتو.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 4
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.