سایت آموزشی فرهنگ،آموزش وب،کامپیوتر،خانه داری و آشپزی،طراحی،فتوشاپ،تلگرام،آهنگ،فیلم،برنامه نویسی،فرهنگ 21،گروه آموزشی،کرمانشاه

ایستگاه فضایی تیانگونگ چین احتمالا حوالی ظهر فردا به زمین برخورد خواهد کرد

پیش از این پیش‌بینی شده بود که ایستگاه فضایی تیانگونگ دیروز یا امروز به زمین برخورد کند اما هنوز این اتفاق رخ نداده است. در جدیدترین زمان‌بندی اعلام شده نیز حوالی ظهر فردا را برای برخورد این ایستگاه با زمین اعلام کرده‌اند.

China 450x338 - ایستگاه فضایی تیانگونگ چین احتمالا حوالی ظهر فردا به زمین برخورد خواهد کرد

سازمان فضایی چین با رد زمان‌های پیش‌بینی شده قبلی اعلام کرده که زمان سقوط این ایستگاه نهایتا ظهر فردا خواهد بود. کارشناسان ابراز کردند که مردم نباید نگران این مسئله باشند زیرا به دلیل سوختن این ایستگاه فضایی که ناشی از سرعت بالای آن در جو است، چیز زیادی از لاشه ایستگاه فضایی تیانگونگ به زمین برخورد نخواهد کرد. برخی منابع نیز احتمال برخورد فیزیکی این ایستگاه با زمین را بسیار پایین و چیزی در حدود یک تریلیونم عنوان کردند؛ زیرا قبل از برخورد مستقیم عملا بیشتر قسمت‌های آن در جو خواهد سوخت. محققان اعلام کرده‌اند هر کسی که این اتفاق را ببیند به نظرش خواهد آمد که یک بارش شهابی رخ داده است.

ایستگاه فضایی تیانگونگ که به معنای کاخ آسمانی است، در سپتامبر سال ۲۰۱۱ به فضا پرتاب شد اما چین در مارس ۲۰۱۶ اعلام کرد که فعالیت این ایستگاه فضایی متوقف شده است. چین تاکنون علت توقف فعالیت این ایستگاه فضایی را عنوان نکرده است. ایستگاه فضایی تیانگونگ -۱ از سال ۲۰۱۳ به بعد بدون سرنشین به فعالیتش ادامه داد و از سال ۲۰۱۶ ارتباطش با پایگاه فضایی زمین قطع شده و اکنون نیز موقعیت دقیق آن مشخص نیست. آخرین موقعیت این ایستگاه فضایی در مدار نسبت به زمین نیز ارتقاع ۱۲۲ مایلی (حدود ۲۰۰ کیلومتری) بود.

dd composite satellite new2 450x253 - ایستگاه فضایی تیانگونگ چین احتمالا حوالی ظهر فردا به زمین برخورد خواهد کرد

چنین رویداد‌هایی برای اولین نیست که اتفاق می‌افتند. در سال ۱۹۷۹ اولین ایستگاه فضایی ناسا به نام Skylab نیز از کنترل خارج شد و در اتمسفر سوخت. در سال ۲۰۰۱ نیز ایستگاه فضایی میر روسیه با یک فرود کنترل شده به زمین برگشت اما اکثر قسمت‌هایش در جو از بین رفت. با این حال تعیین مکان سقوط ایستگاه فضایی تیانگونگ -۱ تقریبا ناممکن است. پیش‌بینی شده که این ایستگاه فضایی در محدوده جغرافیایی ۴۳ درجه شمالی و جنوبی سقوط کند؛ یعنی در محدوده‌ای پهناور از نیویورک آمریکا تا کیپ‌تاون آفریقای جنوبی و حتی ایران!

البته چندان نباید نگران سقوط تیانگونگ باشید؛ زیرا این محدوده را اکثرا اقیانوس‌ها و دریاها تشکیل داده و طبق پیش‌بینی‌های کارشناسان، احتمال سقوط این ایستگاه در یک منطقه مسکونی بسیار پایین است. با این حال پیشنهاد می‌کنیم که اخبار لحظه‌ای این رویداد را از منابع موثق دنبال کنید تا به اطلاعات بیشتری در این خصوص دست پیدا کنید.

نوشته ایستگاه فضایی تیانگونگ چین احتمالا حوالی ظهر فردا به زمین برخورد خواهد کرد اولین بار در پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 3
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.