سایت آموزشی فرهنگ،آموزش وب،کامپیوتر،خانه داری و آشپزی،طراحی،فتوشاپ،تلگرام،آهنگ،فیلم،برنامه نویسی،فرهنگ 21،گروه آموزشی،کرمانشاه

ضرورت برگزاری کارگاه آموزشی در طول سال برای رشد شعر دانشجویی

دبیر تخصصی بخش ادبی جشنواره بین المللی سیمرغ با اشاره به اینکه برگزاری کلاس‌های آموزشی برای رشد شعر دانشجویی یک ضرورت است گفت: اگر در کنار موضوع سلامت بحث آزاد در تولید شعر، آزاد باشد، می‌تواند تأثیر خوبی در تنوع و کیفیت آثار داشته باشد.

به گزارش رسیده،عبدالجبار کاکایی، دبیر تخصصی بخش ادبی نهمین جشنواره سیمرغ درباره استقبال از این جشنواره گفت: آنطور که من اطلاع دارم استقبال از بخش ادبی جشنواره بسیار خوب بوده است. بالغ بر ۱۰۰۰ نفر در بخش ادبی این جشنواره شرکت کرده‌اند که استقبال بسیار خوب و در حد جشنواره‌های بزرگ است. این اتقاق و عملکرد مناسب برای وزارت بهداشت و مجموعه‌های تحت پوشش است که توانسته فقدان جشنواره‌های دانشجویی را در سال های اخیر جبران کند.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت به لحاظ پشتوانه آموزشی که دارد جزو متولیان در برگزاری جشنواره با موضوع سلامت است. مجموعه بزرگی از دانشجویان تحت پوشش این وزارتخانه هستند که فعالیت های ذوقی دارند و سامان دادن به این فعالیت‌ها بسیار خوب است و برگزاری این رویداد هنری در فقدان جشنواره هایی که وزارت علوم در گذشته برگزار می‌کرد می تواند بسیار موثر باشد.

کاکایی درباره تأثیر بخش ادبی بر جشنواره ای با موضوع سلامت گفت: بخش های مختلفی در قالب متن، پوستر و… درباره بسته های خبری و فرهنگ سازی از سوی رسانه ها انجام می‌شود اما تنها زمانی مردم متحول می‌شوند که با یک آثار ذوقی ارتباط برقرار کنند چرا که با آثار ادبی عواطف و انگیزه ها دگرگون می‌شوند. شعر و ادبیات می‌تواند کمک کند و پیام سلامتی به جامعه برساند و انگیزه جامعه را تحت تأثیر قرار دهد و باعث کنش و عمل شود.

دبیر تخصصی بخش ادبی جشنواره بین المللی سیمرغ افزود: آنطور که مطلع هستم مجموعه ای که بار علمی و هنری جشنواره را ارزیابی می‌کنند، افرادی هستند که جشنواره های ملی برگزار می‌کنند، از حیث کیفیت و اجرا جشنواره در سطح بالایی قرار دارد.

وی درباره کیفیت آثار ارائه شده به جشنواره گفت: فعالیت در حوزه ادبی نیازمند آموزش اولیه است که این آموزش کلاسیک است و نیازمند ایجاد کارگاه است. البته در طی مسیر، کوشش و تلاش آفریننده ادبی است که می‌تواند باعث رشد شود. اما برخی نکات برای آغاز کار باید آموزش داده شود.

کاکایی گفت: علاوه بر اینکه وزارت بهداشت بخواهد چنین کارگاه‌هایی را برگزار کند، چنین کارگاه‌هایی در سطح کشور وجود دارد و برگزار می‌شود. آن دسته از افرادی که برای بار اول می‌خواهند در جشنواره شرکت کنند ضرورت دارد که در کلاس‌های آموزشی شرکت کرده باشند.

وی بیان کرد: برای افزایش کیفیت آثار کلاس‌های آموزشی در مرحله اول یک ضرورت است و باید مورد توجه قرار گیرد. وزارت بهداشت نباید تنها به چند روز برگزاری جشنواره اکتفا کند بلکه باید در طول سال مبادرت به برگزاری کارگاه‌های آموزشی داشته باشد در این صورت شعر دانشجویی رشد می‌کند. اگر در کنار موضوع سلامت، موضوع آزاد هم در این جشنواره گنجانده شود انگیزه افراد شرکت کننده برای تولید آثار افزایش می‌یابد.

جشنواره سیمرغ که نامش برگرفته از سیمرغ افسانه‌ای در ادبیات ایران به عنوان مرغ درمانگر و نماد جدید جامعه پزشکی است در پنج بخش تئاتر، فیلم، ادبی، ‌هنرهای تجسمی و موسیقی، بهار ۱۳۹۷ در شهر تهران برگزار خواهد شد.

نوشته ضرورت برگزاری کارگاه آموزشی در طول سال برای رشد شعر دانشجویی اولین بار در بانی‌فیلم پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 4
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.