سایت آموزشی فرهنگ،آموزش وب،کامپیوتر،خانه داری و آشپزی،طراحی،فتوشاپ،تلگرام،آهنگ،فیلم،برنامه نویسی،فرهنگ 21،گروه آموزشی،کرمانشاه

بلیت های گران و شادی کاذب از فروش بالای فیلمهای نوروزی

بلیت ۳۵۰۰ تومانی سال ۱۳۹۰ با افزایش به ۱۵۰۰۰ تومان در سال ۱۳۹۷ رشد قیمتی پنج برابری را شاهد بود

بانی فیلم-گروه سینما: فروش فیلمهای نوروزی امسال از مرز ۲۱ میلیارد هم گذشت تا نسبت به مدت مشابه در سال گذشته شاهد رشد ۵ میلیاردی آن باشیم.فروش بالایی که بر اساس آن تعدادی از کارشناسان و تهیه کنندگان سینما از گیشه داغ نوروز ۹۷ و رکوردشکنی های آن گفتند.این در حالی است که بلیت ۳۵۰۰ تومانی سال ۱۳۹۰ با افزایش به ۱۵۰۰۰ تومان در سال ۱۳۹۷ رشد قیمتی پنج برابری را شاهد بوده است.واقعیتی که توجه به آن نشان از آن دارد این رقم ۲۱ میلیارد و پانصد میلیون تومان فروش فیلمها در نوروز ۹۷ چندان هم امیدوارکننده نبوده است.چه بسا حتی با در نظر داشتن افزایش قیمت بلیت نسبت به سال گذشته،مابه التفاوت افزایش فروش سینما در نوروز امسال چندان هم چشمگیر نباید.

هرچند طبق آمار منتشر شده از سوی سازمان سینمایی،سینمای ایران در سیزده روز ابتدایی امسال ۲۱ میلیارد و ۵۸۳ میلیون تومان فروش داشته است که در مقایسه با مدت مشابه در سال ۹۶ با فروشی معادل ۱۶ میلیارد و ۱۱۱ میلیون تومان شاهد ۳۳٫۹ درصد رشد فروش بوده‌ایم.

از سویی در مقایسه با فروش فیلمها در نوروز سال ۹۰ که کمی بیشتر از پنج میلیارد تومان بود،امسال شاهد رشد چهار برابری بودیم.

این در حالی است که طبق آمار سازمان سینمایی، سینمای ایران در سیزده روز ابتدایی سال ۱۳۹۷ مجموعا یک میلیون و ۹۳۴ هزار و ۷۸۳ نفر مخاطب را جذب کرده است،حال آنکه در نوروز سال ۹۰ یک میلیون و ۵۶۳ هزار و ۸۹۱ نفر به سینما رفتند و بر این اساس باید افزایش سینماروها را در سال جدید رقمی در حدود ۴۰۰ هزار نفر بدانیم. این رقم نسبت به مدت مشابه در سال ۹۶ با رقم یک میلیون ۶۲۸ هزار و ۷۶۳ نفر رشدی معادل ۱۸٫۸ درصد را شاهد بوده است. با یک ضرب و تقسیم ساده مشخص می شود در آمار سازمان سینمایی میانگین قیمت بلیت حدود ۱۱۰۰۰ تومان در نظر گرفته شده است.با این حال تناقض درباره رقم فروش فیلمها در اکران نوروزی وجود دارد و تشکیک جدی درباره افزایش تعداد تماشاگران در نوروز امسال نسبت به سال گذشته وارد است.

بویژه آنکه بدانیم طبق آمارهای غیر رسمی نوروز سال گذشته فیلم ها در مجموع توانستند ۲۲ میلیارد و ۸۲۰ میلیون تومان فروش کنند.مسئله ای که این معادله را گرفتار ابهامات بیشتری نیزمی کند.

نوشته بلیت های گران و شادی کاذب از فروش بالای فیلمهای نوروزی اولین بار در بانی‌فیلم پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 4
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.