سایت آموزشی فرهنگ،آموزش وب،کامپیوتر،خانه داری و آشپزی،طراحی،فتوشاپ،تلگرام،آهنگ،فیلم،برنامه نویسی،فرهنگ 21،گروه آموزشی،کرمانشاه

بازخوانی حکایت قتل مدیر شبکه GEM

بازخوانی حکایت قتل مدیر شبکه GEM

دسته بندی : فرهنگ آموزش تاریخ : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

بانی فیلم-گروه تلویزیون:ظهور و بروز و سپس قتل اسفناک مدیر و موسس یکی از بزرگترین شرکت های تلویزیونی خارج نشین در سال گذشته، علاوه بر اینکه صفحات رسانه های مختلف را به خود اختصاص داد، پرسش های بی شماری را نیز در ارتباط با کشتن سعید کریمیان مطرح ساخت.

بیشتر کسانی که با تعداد انبوه شبکه های GEM و جذب جمع نسبتا زیادی از هنرمندانی که در ایران بازار کارشان کساد شده بود، همگی از ویژگی های سلسله شبکه های گروه تلویوزیونی GEM و مدیر در سایه اش سعید کریمیان به شمار می رفت.

ارائه پیشنهادهای عمدتا اغواکننده به بسیاری از فیلمسازان و ترغیب آنان به مهاجرت به کشور همسایه برای تولید فیلم و سریال در نگاه اول نشان دهنده برنامه ریزی های گسترده ای بود که توسط مدیران تلویزیون GEM و در راس آنان سعید کریمیان پایه ریزی شده بود.

به نظر می رسید که هرچه بر تعداد شبکه های تلویزیون های GEM افزوده می شود، میزان پایبندی به قول و قرارها کمتر و کمتر و برنامه ریزی هایی که پیشتر توسط مسئولان این شبکه انجام شده بود، کمرنگ تر می شد.

بازگشت بخش زیادی از هنرمندانی که «درِ» باغ سبز GEM باعث شد بود جلای وطن کرده و چمدان هایشان را در خانه های اجاره ای ترکیه باز کنند، به شدت بر اعتبار ظاهری شبکه های GEM تاثیری منفی گذاشت.

ناتوانی این شبکه ها از جذب آگهی از فعالان اقتصادی داخل ایران و ممانعت های قانونی ای که توسط قوه قضاییه بر نحوه پخش آگهی فعالان اقتصادی سایه افکند، موجب شد منابع درآمدی این شبکه ها دچار آسیب های فراوانی شود.

بیشتر کسانی که در شرایط عادی مخاطب شبکه های گروه تلویزیونی GEM بودند، دریافتند غالب برنامه هایی که با عنوان تولیدی از تلویزیون GEM پخش می شود، در واقع «دست اندازی» های کارکنان GEM به سایر شبکه های اینترنتی از قبیل «یوتیوب» بوده که با یک صداگذاری به اسم برنامه تولیدی به خورد تماشاگران بی خبر از همه جا می داده اند!

مسلم است که برای اداره یک شبکه تلویزیونی در ابعاد جهانی نیازهای عدیده ای به برم افزارها و سخت افزارهای متعددی وجود دارد. این ابزارهای مادی و معنوی باید در غالب یک نگاه مدیریتی کارشناس، زمینه بروز برنامه هایی را مهیا سازد تا آن شبکه بتواند در میدان رقابت با انبوهی از شبکه های ریز و درشت، جایگاه مناسبی پیدا نماید.

این موضوعی بود که در شبکه های GEM نمی شد اثری از آن یافت؛ در واقع مسئولان GEM دلخوش به این بودند که فقدان برنامه ریزی ها را با بمباران انبوهی برنامه های عمدتا سرقتی جبران کنند موردی که این شبکه ها را در یک بازه طولانی مدت دچار آسیب های کیفی فراوانی کرد.

از سوی دیگر انتشار برخی از اخبار از حضور تعدادی برنامه ساز تلویزیون ایران در این شبکه ها، موجی از مطالبات و توقع های تماشاگران را به وجود آورد که در نهایت این گونه تولیدات در قالب سریال هایی با موضوعات عشق و عاشقی، نتوانست دوام چندانی برای نشاندن تماشاگران در پای این شبکه ها یابد.

صرف نظر از تمام این کاستی ها، موضوع قتل سعید کریمیان مالک شبکه های تلویزیونی GEM تمام برنامه هایی آتی این شبکه ها را بهم زد و تلاش برخی از کارکنان GEM برای بهره گیری های سیاسی از این کشت و کشتار را بی نتیجه گذاشت.

روز جمعه و با اعلام دستگیری یک قاچاقچی مواد مخدر که در اعترافاتش به قتل سعید کریمیان اشاره کرده است، حلقه دیگری از موضوعات ناتمام پیرامون سعید کریمیان به وجود آورده است.

قتل این مدیر شبکه تلویزیونی توسط یک قاچاقچی و با برنامه ریزی هایی کاملا حرفه ای در استانبول، به نظر می رسد حاصل فعالیت هایی باشد که پاسخ به انها را باید در اعترافات «ناجی شریفی» قاچاقچی ایرانی ساکن ترکیه جست و جو کرد.

شبهاتی که نحوه به قتل رساندن سعید کریمیان با ماجراهای مشابهی که بیننده از تماشای صحنه های فیلم های آل کاپونی در ذهن خود دارد نشانی از سویه دیگر ماجرایی است که یک سرش سعید کریمیان و شبکه های GEM است و سر دیگرش احتمالا باندهای تبهکاری…

آیا سعید کریمیان در ماجراهای باندهای تبهکار فعالیتی داشته؟ آیا راه اندازی شبکه های تلویزیونی GEM سرپوشی برای فعالیت های غیرقانونی بوده؟ و… بسیاری از پرسش هایی که شنیدن پاسخ هایش خواهد توانست دلایل راه اندازی انبوهی از شبکه های تلویزیون را بدون پشتوانه های فکری و مادی را آشکار سازد.

نوشته بازخوانی حکایت قتل مدیر شبکه GEM اولین بار در بانی‌فیلم پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 4
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.