سایت آموزشی فرهنگ،آموزش وب،کامپیوتر،خانه داری و آشپزی،طراحی،فتوشاپ،تلگرام،آهنگ،فیلم،برنامه نویسی،فرهنگ 21،گروه آموزشی،کرمانشاه

دست پر شبکه های رادیویی در نمایشگاه بین المللی کتاب

دست پر شبکه های رادیویی در نمایشگاه بین المللی کتاب

دسته بندی : فرهنگ آموزش تاریخ : سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷

برگزاری نمایشگاه کتاب در کشور ،مجموعه یی از فعالیت های فرهنگی را رقم می زند.اگر چه این چرخه در هم تنیده اقتصاد و فرهنگ ،آیینه تمام نمای پیشنه غنی فرهنگ ایرانی – اسلامی این سرزمین نیست،اما استقبال بازدید کنندگان از نمایشگاه کتاب ، علاقه و دغدغه مردم که توجه به کتاب و کتاب خوانی است را نشان می دهد.صاحبنظران بر این باورند که برای ترویج فرهنگ کتاب وکتاب خوانی ،نیاز به یک اراده جمعی داریم و در این میان نقش آموزش و پروش و رسانه های دیداری و شنیداری پر رنگ و اثر گذار است.به همین دلیل هر ساله اغلب شبکه های رادیویی وچند شبکه تلویزیونی با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی،ارایه آخرین اخبار در خصوص چاپ و نشر وپوشش خبری پر حجمی از این رویداد فرخنده فرهنگی ارایه می دهند.

به گزارش رسیده،در سی و یکمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، شبکه های رادیویی ورزش،گفتگو،معارف،فرهنگ،تهران،اقتصاد و رادیو کتاب با استقرارغرفه در این دوره، برنامه های مختلف و متنوعی را به روی آنتن می برند.

بر این اساس برنامه های این شبکه ها که در محل نمایشگاه بین المللی کتاب تهیه می شوند به شرح ذیل می باشند:

رادیو فرهنگ

رادیو فرهنگ به دلیل ماموریت ذاتی این شبکه تخصصی به عنوان یار دیرین نمایشگاه کتاب با پیشینه یی ۲۳ ساله در انعکاس جشن اردیبهشت کتاب حضور گسترده و شاخص و متمایزی در فضای نمایشگاهی دارد.

در سال جاری نیز همزمان با برگزاری سی و یکمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ،شبکه فرهنگ با طراحی و تهیه برنامه زنده رادیو کتاب روزانه ۹۰ دقیقه برنامه زنده از محل استودیو سیار مستقر در مصلی تهران برای علاقه مندان حوزه کتاب در سراسر کشور تهیه و اجرا کرده است..در این برنامه بخش های متنوعی شنیده می شود از جمله گفتگوهای کارشناسی با متولیان برگزاری نمایشگاه کتاب ،نویسندگان ،مترجمان ،مصححان و دیگر تولید کنندگان کتاب، همچنین تهیه آیتم با من بخوان ،از نشر استانی چه خبر؟،گفتگو با مهمانان خارجی نمایشگاه ،و معرفی تازه های نشر داخلی .

رادیو کتاب با هدف اطلاع رسانی به مخاطبان پایتخت نشین و استانی، این فرصت را فراهم آورده که شنوندگان اطلاعات مفیدی از فضای نمایشگاهی کسب کنند و برای حضور خود در نمایشگاه با برنامه و نقشه محتوایی به این محل بیاییند.

تهیه و اجرای این برنامه بر عهده یک تیم پانزده نفره است که هر روز از ساعات اولیه بازدید در نمایشگاه حاضر

می شوندو رویدادهای روز را رصد می کنند.برنامه از ساعت ۱۹٫۳۰ آغاز می شود و به مدت ۹۰ دقیقه با ریتمی پر شتاب ،با حضور مجری و کارشناس مجری،امکان یک بازدید صوتی را برای مخاطبان علاقه مند فراهم می کند.

مدیر این برنامه نیلوفر زندیان ،تهیه کننده مرتضی صداقتگو،مجری راضیه گرد کاهد،کارشناس مجری بهار برهانی مشاور محتوایی رضا غیور دستیار تهیه سهیلا رضایی ،گروه گزارشگران علیرضا نوری ،مهزاد توکلی، محسن اکبر ی وفاطمه داودیان هستند.

رادیو کتاب ویژه برنامه سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران تا ۲۲ اردیبهشت از شبکه رادیویی فرهنگ قابل دریافت است

رادیو ورزش:

رادیو ورزش با برنامه زنده یار مهربان از ساعت ۱۴ مخاطبان را همراه می سازد. این برنامه با موضوعاتی از قبیل چالش های پیش رو در حوزه نشر کتب علوم ورزشی با حضور کارشناسان و صاحبنظران، گفتگو با ناشران تخصصی علوم ورزشی در خصوص چالش های این حوزه و بررسی راهکارها مرتبط تهیه می شود. در برنامه یار مهربان بخش طنز و همچنین مهمان هایی از اهالی ورزش نیز حضور خواهند داشت.هدف کلی این برنامه نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه با گرایش به حوزه ورزش و جوانان است.

رادیو گفتگو :

رادیو گفتگو با برنامه زنده الف ب بسم الله هر روز از ساعت ۱۷:۱۵ بخش های متنوعی از قبیل بررسی چالش های حوزه نشر،دعوت از مهمانان ویژه،معرفی کتب برتر،برای ابعاد مختلف نمایشگاه کتاب،اطلاع رسانی حوزه نشر و گفنگوی مردمی رابرای مخاطبانش پخش می کند.

رادیو معارف :

رادیو معارف برنامه زنده صدای کتاب را از ساعت ۱۷:۱۵ به روی آنتن می برد.این برنامه شامل بخش هایی از قبیل گفتگو با مسئولان فرهنگی و دست اندر کاران نمایشگاه ،ناشران ،گفتگو با بازدید کنندگان و اخبار تازه های نشر می باشد.

رادیو تهران :

رادیوتهران با برنامه زنده شابک که از ساعت ۱۵ به روی آنتن می رود، علاقه مندان به نمایشگاه کتاب را با خود همراه می سازد.در این برنامه مواردی از قبیل بررسی تحولات نگارش کتاب در ایران ،معرفی ژانرهای مختلفی از قبیل تخیلی، ،ترجمه،ادبیات نمایشی وموارد دیگرهمچنین بسته اخبار اطلاعات نمایشگاه و دعوت از نویسندگانی که کتاب آنها به نوعی به نمایشگاه راه پیدا کرده است مطرح می شود.

گفتنی است رادیو تهران در نمایشگاه بین المللی کتاب قصد دارد مجموعه رادیویی کتاب شب که در سه بخش رمان و داستان خارجی،رمان و داستان ایرانی و داستان کوتاه هست را به همراه کتاب گویای گذری در تهران که در قالب یکصد برنامه با قالب مینی فیچر( مستندرادیویی) و اجرای گوینده توانمند آلبرت کچویی که به معرفی محلات ،اماکن تاریخی و بافت های شهری تهران می پردازد را رونمایی می کند.

رادیو اقتصاد:

رادیو اقتصاد نیز با برنامه اقتصاد حوالی فرهنگ که به صورت تولیدی تهیه می شود مخاطبان را همراه می سازد.این برنامه گفتگو محور است و در خصوص اقتصاد حوزه چاپ و نشر و اقتصاد مقاومتی در روزهای پنجشنبه و از ساعت ۱۰ شب به روی آنتن

می رود.

رادیو نمایش :

این رادیو برنامه گیله مرد را به صورت زنده پخش می کند.بر این اساس بخش گزارشی این برنامه به صورت ویژه از بخش های مختلف و رویداداهای نمایشگاه بین المللی کتاب تهران را پوشش می دهد.همچنین در بخش دیگری از این برنامه اخبار پیرامون حوزه کتاب و رویدادهای مرتبط نیز به سمع مخاطبان رسانده می شود.

سایر شبکه های رادیویی با اعزام گزارشگر به محل نمایشگاه کتاب این رویداد فرهنگی را پوشش می دهند .

نوشته دست پر شبکه های رادیویی در نمایشگاه بین المللی کتاب اولین بار در بانی‌فیلم پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 4
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.