سایت آموزشی فرهنگ،آموزش وب،کامپیوتر،خانه داری و آشپزی،طراحی،فتوشاپ،تلگرام،آهنگ،فیلم،برنامه نویسی،فرهنگ 21،گروه آموزشی،کرمانشاه

ویژه برنامه‌های رادیو جوان به مناسبت ماه مبارک رمضان

ویژه برنامه‌های رادیو جوان به مناسبت ماه مبارک رمضان

دسته بندی : فرهنگ آموزش تاریخ : چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

این شبکه به مناسبت ماه مبارک رمضان ویژه برنامه هایی رابه این شرح تدارک دیده است .

به گزارش رسیده، تو رو نفس می کشم ویژه برنامه اذانگاهی افطار، شبکه کاری از گروه جوان و اندیشه شبکه جوان است که به تهیه کنندگی زهره عبدالرحیم گویندگی فاطمه عباسی و سید مهدی مفیدی راد و کارشناسی محمد رضا اصغری از ساعت ۲۰ الی ۲۱:۱۵ از شبکه جوان پخش می شود.

این برنامه درباره خطبه شعبانیه حضرت رسول است که هر روز به یکی از فرض های این دعا بسیار ارزشمند می پردازد.بخش مستندی دارد که در راستای شعار سال با مسئولین کشوری و لشکری و دولتی یک دورهمی نزدیک افطار انجام می شود.بخش نان و نمک که به آیه های اقتصادی می پردازد.

ویژه برنامه ” قرار” ویژه اذان گاهی(ظهر) شبکه جوان به مناسبت ماه مبارک رمضان به فوائد نماز اول وقت و ارزش های آن از تاثیر فوق العاده آن در جامعه می پردازد.

این برنامه کاری از گروه جوان و اندیشه شبکه جوان می باشد که به تهیه کنندگی علیرضا محمدنیا، گویندگی فاطمه عباسی و مهدی مفیدی در زمان اذان ظهر ساعت ۱۲:۴۵الی ۱۳:۳۰به روی آنتن می رود.

برنامه قرار دارای آیتم نماز است که اهمیت و آثار نماز بخصوص نماز اول وقت را بیان می کند و به آیات نماز در قرآن می پردازد.

ویژه برنامه “روشنان”کاری از گروه جوان و اندیشه شبکه جوان می باشد که به احکام جوانان اختصاص دارد.این برنامه به تهیه کنندگی شهره شایان و گویندگی سجادی و کارشناس مجری حجت الاسلام پویا از ساعت ۱۲:۳۰به مدت ۱۵دقیقه پخش می شود.

ویژه برنامه” راهنامه” شبکه جوان یک برنامه ۱۵ دقیقه ای است، که به مناسبت ماه مبارک رمضان در سه محور ارتباط با خود، ارتباط با دیگران، ارتباط با خدا می پردازد.

این برنامه با هدف ایجاد شناخت بیشتر به کتاب شریف نهج البلاغه، به مفاهیم کلی و جزیی این کتاب شریف و ذکر نمونه های جذاب و خاص این کتاب می پردازد.

از اهداف دیگر این برنامه می توان به ارتقاء مفهوم خودشناسی و نوع تعامل با خود و بهبود روابط با دیگران اشاره نمود.

برنامه راهنامه کاری از گروه جوان و اندیشه شبکه جوان است که به تهیه کنندگی عطیه عسگری و اجرای نصر آبادی(کارشناس مجری) از ساعت ۲۱:۱۵پخش می شود.

“نسیم سحر” ویژه برنامه اذانگاهی سحرشبکه جوان(ویژه برنامه سحر) در ایام ماه مبارک رمضان به موضوعات مصادیق اخلاقی، صله رحم، اخلاص در عمل، دعا و نقش آن در زندگی، نیکی و احسان به پدر و مادر، بخشش و سخاوت وامر به معروف و نهی از منکر می پردازد.

آیتم سخن جان به صورت بسته گزارشی است که در آن با مشاغل خاصی(مثل کسانیکه در خیریه ها، اهداء خون، اهداءنذری، طرح ایتام و…هستند) که در نوبت شب کار می کنندگفت و گو می شود .از دیگر بخشهای این برنامه می توان به دعای روز، دعای سحر، تواشیح و … اشاره نمود.

این برنامه کاری از گروه جوان و اندیشه شبکه جوان است که به تهیه کنندگی زهرا عبدالله زاده و طاهره خضرایی هر روز از ساعت ۳:۳۰ الی۴:۳۰ صبح پخش می شود.

تو رو نفس می کشم ویژه برنامه اذانگاهی افطار شبکه جوان شنبه ۲۲خرداد با صالحی امیری ریاست سازمان اسناد و کتابخانه ملی گفت و گو می کند.

این برنامه هر روز به یکی از فرض های این دعا بسیار ارزشمند می پردازد.بخش مستندی دارد که در راستای شعار سال با مسوولان و مقامات عالی رتبه و شخصیت های سرشناس جامعه بصورت یک دورهمی نزدیک، افطار انجام می شود. از دیگر بخش های این برنامه می توان به آیتم نان و نمک که به آیه های اقتصادی می پردازد اشاره کرد.

“تو رو نفس می کشم”کاری از گروه جوان و اندیشه شبکه جوان است که به تهیه کنندگی زهره عبدالرحیم گویندگی فاطمه عباسی و سید مهدی مفیدی راد و کارشناسی محمد رضا اصغری از ساعت ۲۰ الی ۲۱:۱۵ از شبکه جوان پخش می شود.

هر افطار کنار سفره یک مسوول و مقام ارزشمند در ویژه برنامه افطار شبکه جوان

ویژه برنامه اذانگاهی افطار تو را نفس می کشم “شبکه رادیویی جوان یکشنبه ۶تیر هم زمان با شب قدر، با استاد دینانی فیلسوف ارزنده در خصوص نظام زمان و اهمیت شب قدر گفت و گو می کند.

برنامه تو را نفس می کشم درباره خطبه شعبانیه حضرت رسول است که هر روز به یکی از فرض های این دعای بسیار ارزشمند می پردازد.

عوامل این برنامه با توجه به شعار سال و منویات رهبری ، هر شب به رسم مهمانی، پای صحبت های شخصیت های سرشناس می نشینند و با آنها گفتگو می کند.

این برنامه سفره ای است گسترده به وسعت سراسر ایران که هر شب با مردم عزیز استانهای مختلف کشور، تلفنی گفت و گو می کند.بخش نان و نمک که به آیه های اقتصادی می پردازد از دیگر بخش های این برنامه است.

” تو را نفس می کشم ” کاری از گروه جوان و اندیشه شبکه جوان است که به تهیه کنندگی زهره عبدالرحیم، گویندگی فاطمه عباسی و سید مهدی مفیدی راد و کارشناسی محمد رضا اصغری از ساعت ۲۰ الی ۲۱:۱۵ از شبکه جوان پخش می شود.

نسیم سحر همراه با لحظات ناب و عارفانه راز و نیاز با خدا

” نسیم سحر”ویژه برنامه اذانگاهی شبکه جوان در بیست و یکمین سحر از ماه مبارک رمضان، دوشنبه۷تیر به ویژگی های اخلاقی حضرت علی (ع ) و نقش انسانی حضرت می پردازد.

لیله المبیت و ارادت و اقتدای مردم به حضرت علی(ع) از جمله نکاتی است که حجت الاسلام کیفی بجستانی کارشناس مذهبی برنامه به آن می پردازد.

دعای روز بیست و یکم این ماه ، آیتم سخن جان و گفتگو با کسانی که در شیفت شبانه مشغول کار هستند، دعای سحر، صحبتهای کارشناس به همراه نکاتی از سوره مبارکه یاسین از دیگر بخشهای برنامه “نسیم سحر ” میباشد.

لحظاتی معنوی و عارفانه در سحرهای ماه مبارک رمضان با برنامه ” نسیم سحر”، این برنامه کاری از گروه جوان و اندیشه شبکه جوان است که به تهیه کنندگی زهرا عبدالله زاده و گویندگی طاهره خضرایی و کارشناسی حجت الاسلام کیفی بجستانی (کارشناس مذهبی )هر روز از ساعت ۳:۳۰ الی۴:۳۰صبح پخش می شود.

برنامه تلاوت قرآن

برنامه تلاوت قرآن کریم کاری از تامین برنامه شبکه جوان است که به تهیه کنندگی محمد اعلایی از ۲۶اردیبهشت الی۲۴خردادماه با تعداد ۳۰برنامه از ۵صبح به مدت ۶۰دقیقه پخش می شود.محورهای موضوعی این برنامه ترتیل و تلاوت قرآن کریم در ماه مبارک رمضان است.(کارشناس ندارد)

برنامه “مشکات” کاری از تامین برنامه شبکه جوان است که به تهیه کنندگی محمد اعلایی و کارشناسی حجت الاسلام قرائتی از ۲۶اردیبهشت الی۲۴خردادماه با تعداد ۳۰برنامه از ۴:۳۰صبح به مدت ۳۰دقیقه پخش می شود. در این برنامه سخنرانی حجت الاسلام قرائتی پیرامون ماه مبارک رمضان، تفسیر و قرائت سوره های مختلف قرآن در خصوص شب های قدر و شهادت امام علی(ع) پخش می شود.

برنامه ترکیبی “موج جوونی” کاری از جوان و دانش شبکه جوان است به تهیه کنندگی و کارگردانی عباس پیری هر شب در ماه مبارک رمضان بجز ایام شهادت به تعداد۲۵ برنامه از۲۷اردیبهشت الی۲۴خردادماه به مدت ۶۰ دقیقه ساعت ۲۱ (بصورت زنده) پخش می شود.

هدف از تهیه و تولید این برنامه، ایجاد لحظاتی مفرح و شاد برای حضار و مخاطبان بوده که با پخش تیزر های تبلیغاتی در فواصل این برنامه و دعوت مردم به بازدید از برج میلاد در ماه میهمانی خدا به تعداد بازدید کنندگان افزوده می شود.

موضوع مهم “موج جوونی” به نیت افراد اشاره می کند چرا که افرادی هستند که دلشان می خواهد کار خوب یا نیکویی انجام بدهند اما توان آن را ندارند . برگرداندن نیت های حسنه به جامعه … هر برنامه از ۳ نفر دعوت می شود تا در مورد موضوع به سه نوع سوال (۱-نیت انجام کار ۲- کاری را انجام داده است ۳- کسی که قصد دارد تا پایان ماه مبارک این کار حسنه را انجام دهد)جواب بدهند .

محورهای موضوعی: ویژه اذان مغرب، افطار در ماه مبارک رمضان/ حق و تکلیف در دوران جوانی

“ماه نو” ویژه برنامه افطار شبکه جوان، کاری از جوان و اندیشه است که به تهیه کنندگی علیرضا محمد نیا و کارشناسی مهدی دربانی(کارشناس مذهبی)، مهدی رسولی(کارشناس مجری) از ۲۶اردیبهشت الی۲۴خردادماه با تعداد ۳۰برنامه از ۲۰صبح به مدت ۶۰دقیقه (بصورت زنده) پخش می شود.

ویژه برنامه افطار بر پایه موضوعات حق و تکلیف می باشد که برگرفته از آیات قرآن و رساله حقوقی حضرت سجاد(ع) است و سعی می شود به طرح موضوعاتی ملموس و مبتلابه جوانان در جامعه پرداخته شود.

” هفت آسمان ” ویژه برنامه سحر شبکه جوان ، کاری از جوان و اندیشه است که به تهیه کنندگی مجتبی امیری و کارشناسی حجت الاسلام عبدوس، حجت الاسلام عشقی و دباغ(کارشناس مذهبی) از ۲۷اردیبهشت الی۲۴خردادماه با تعداد ۲۹برنامه از ۳:۴۵صبح به مدت ۴۵دقیقه پخش می شود.

این ویژه برنامه به پخش دعاهای مقام معظم رهبری پیرامون ماه مبارک رمضان و سخنرانی ها پیرامون ماه مبارک رمضان ، شبهای قدر و ایام شهادت حضرت علی(ع) اختصاص دارد.

” قرار ” ویژه برنامه اذان ظهر شبکه جوان ، کاری از جوان و اندیشه است که به تهیه کنندگی علیرضا محمد نیا و شهره شایان از ۲۶اردیبهشت الی۲۴خردادماه با تعداد ۳۰برنامه در زمان اذان ظهر به مدت ۳۰دقیقه پخش می شود.

این ویژه برنامه سخنرانی هایی درباره فضیلت روزه، نماز و سوگواری در ایام شهادت امام علی(ع) و شب های قدر می باشد.

محورهای موضوعی: سلامت غذایی در ماه مبارک رمضان/ توصیه های پزشکی برای روزه داران

ویژه برنامه “نکته روز” کاری از جوان و دانش شبکه جوان است که به تهیه کنندگی پانته آ پاچنگی از ۲۶اردیبهشت الی۲۴خردادماه با تعداد ۳۰برنامه ساعت ۱۹:۴۵ به مدت ۱۵دقیقه پخش می شود.

“نکته روز” ویژه برنامه ماه مبارک رمضان است که بجای برنامه نبض پخش می شود و در قالب یک درمانگاه مشاوره ی تغذیه ای برای ماه رمضان به بیان نکات مهم تغذیه ای مناسب روزه داران می پردازد .

ویژه برنامه ” روزی، روزگاری ” کاری از جوان و دانش شبکه جوان است که به تهیه کنندگی بهنوش بهمئی از ۲۶اردیبهشت الی۲۴خردادماه با تعداد ۳۰برنامه ساعت ۱۲:۳۰به مدت ۳۰دقیقه پخش می شود.

” روزی، روزگاری ” ، حکایت عملیاتهای صورت گرفته در ماههای مبارک رمضان در طول هشت سال دفاع مقدس -روایت رزمندگان روزه دار – ابتکارات و خلاقیتهای مهندسان شهید در طی این عملیاتها – روایت دستهای خالی فکرهای روشن برنامه با حضور سردارانی سردار داود غیاثی راد – سردار جعفری – سردار علی خامنه – سردار محمدر ضا نامی و….می باشد.

ویژه برنامه ” تشنه دیدار ماه ” کاری از جوان و دانش شبکه جوان است که به تهیه کنندگی حسین خلیل نژاد و کارشناسی دکتر فراتی(کارشناس مذهبی) و دکتر اسماعیل تبار(کارشناس مذهبی) از ۲۶اردیبهشت الی۲۴خردادماه با تعداد ۳۰برنامه ساعت ۲۳:۳۰به مدت ۳۰دقیقه پخش می شود.

این ویژه برنامه به بررسی و توصیف مسائل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی روز با استناد و الگوگیری از نهج البلاغه با استفاده از کارشناسان این حوزه می پردازد.

محورهای موضوعی: جنگ ترکیبی شاد متناسب با فضای ماه مبارک رمضان/بررسی اسماء خدا در دعای جوشن کبیر/

ویژه برنامه ” فقط به من اشاره کن ” کاری از جوان و جامعه شبکه جوان است که به تهیه کنندگی مجتبی حسنی و کارشناسی حجت الاسلام کثیری(کارشناس مذهبی) از ۲۶اردیبهشت الی۲۴خردادماه با تعداد ۳۰برنامه ساعت ۱۷ به مدت ۴۵دقیقه بصورت زنده (بصورت زنده)پخش می شود.

ویژه برنامه ” فقط به من اشاره کن ” با توجه به آغاز ماه مبارک رمضان و ضرورت خودسازی و تزکیه نفس در این ماه و با هدف آگاهی بخشی رفتاری در قالبی شاد با نگاه به سبک زندگی ایرانی اسلامی تهیه و پخش می شود.

ویژه برنامه ” هندسه کلام ” کاری از جوان و تفریحات شبکه جوان است که به تهیه کنندگی منصوره توحید لو و کارشناسی ابراهیم دینانی(کارشناس مذهبی) از ۱۲ خرداد الی۱۸خردادماه با تعداد ۷برنامه ساعت ۱۴:۰۰ به مدت ۳۰دقیقه (بصورت تولیدی) پخش می شود.

این ویژه برنامه مروری بر گزیده ها، حکمت ها و خطابه ها در نهج البلاغه و احادیث نقل شده از امام علی(ع) در نهج البلاغه دارد.

ویژه برنامه ” و خدایی که در این نزدیکی است ” کاری از جوان و اندیشه شبکه جوان است که به تهیه کنندگی مجتبی امیری و کارشناسی بهروز رضوی نژاد(کارشناس مجری) در شب های قدر با تعداد ۳برنامه از ساعت ۲۳به مدت ۲۱۰دقیقه (بصورت تولیدی) پخش می شود.

این برنامه با حضور فرزاد حسنی بصورت زنده اجرا می شود.قرائت دعای جوشن کبیر توسط قاری بین المللی قرآن کریم استاد رضوی نژاد ، مباحث معرفت شناسانه شب های احیا با حضور کارشناسان، مراسم احیا و بر سر گرفتن قرآن بصورت زنده از داخل استودیو شبکه جوان پخش خواهد شد.

نوشته ویژه برنامه‌های رادیو جوان به مناسبت ماه مبارک رمضان اولین بار در بانی‌فیلم پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 4
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.