اعتراض اعلام نتایج نمونه دولتیاعلام نتایج نمونه دولتینمونه دولتی

اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی سیستان و بلوچستان ۹۹

اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی سیستان و بلوچستان ۹۹
اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی سیستان و بلوچستان 99 – 1400

اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی سیستان و بلوچستان ۹۹

هرساله دانش آموزان متقاضی ورود به مدارس نمونه دولتی در یک فضای رقابتی قرار می گیرند تا دانش و اطلاعات علمی خود را به چالش بکشند. دانش آموزان پایه نهم برای ورود به مدارس نمونه دولتی و تحصیل در پایه دهم مقطع متوسطه دوم می بایستی در آزمون مدارس نمونه دولتی شرکت کنند و با توجه به اعلام نتایج ضمن کسب نمره و تراز مورد نیاز در صورت قبولی وارد این مدارس شوند.

اعلام نتایج آزمون مدارس هر شهرستان، توسط سایت رسمی اداره کل آموزش و پرورش مربوط به همان استان صورت می گیرد.

با توجه به شرایط حاکم بر جامعه بر اثر شیوع گسترده بیماری کرونا ضمن سایه افکندن این بیماری بر زندگی مردم، همچنین باید توجه داشت میزان شیوع کرونا در شهرستان های مختلف در وضعیت های قرمز و یا زرد متفاوت است. لذا بسته به تفاوت شهرستان ها، تصمیمات گرفته شده در راستای زمان برگزاری آزمون و به تبع اعلام نتایج نیز برای هر شهرستان ممکن است متفاوت باشد.

در ادامه به شرح تصمیمات ابلاغ شده اداره کل اموزش و پرورش سیستان و بلوچستان می پردازیم.

دانش آموزان ساکن سیستان و بلوچستان برای دریافت کارنامه آزمون مدارس نمونه دولتی خود، بایستی به سایت رسمی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان مراجعه کنند.

زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی سیستان و بلوچستان 99 – 1400

با توجه به تغییر و تعویق زمان برگزاری آزمون نمونه دولتی سیستان و بلوچستان، بازه اعلام نتایج آزمون نیز تغییر کرده است و متعاقبا توسط اداره آموزش و پرورش کل سیستان و بلوچستان به اطلاع دانش آموزان می رسد. همچنین به محض منتشر شدن زمان دقیق اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی سیستان و بلوچستان این مقاله به روز رسانی می گردد و زمان اعلام نتایج را به اطلاع کاربران خود می رساند.

اما به طور کل در نظر داشته باشید که بازه اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم عموما دو تا سه هفته پس از برگزاری آزمون است همچنین توجه داشته باشید که زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی گاه یک تا یک و نیم ماه پس از برگزاری آزمون به طول می انجامد. . همچنین لازم به ذکر است که نتایج آزمون نمونه دولتی به صورت اینترنتی و از طریق سایت رسمی آموزش و پرورش هر استان اعلام می گردد. نتایج آزمون نمونه دولتی استان سیستان و بلوچستان 99 – 1400 نیز از طریق سایت آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان به نشانی 78.38.114.105 اعلام می گردد.

لازم به ذکر است در صورت انتشار اطلاعیه جدیدی از سوی اداره آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان این مقاله به روز می گردد و اخبار مربوطه جدید را به اطلاع کاربران می رساند و همچنین برای اطلاع سریع تر و پیگیری اخبار روز مرتبط کاربران می توانند جهت عضویت در کانال تلگرام نمونه دولتی اقدام کنند.

نحوه مشاهده نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی سیستان و بلوچستان 99 – 1400

نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی سال 99-1400 به صورت شهر به شهر و به صورت اینترنتی اعلام می گردد.

دانش آموزان هر منطقه بایستی با مراجعه به سایت رسمی اداره کل آموزش و پرورش محل سکونت خود در بازه زمانی معین پس از انتشار نتایج آزمون برسایت نسبت به مشاهده کارنامه خود اقدام کنند. همچنین دانش آموزان ساکن سیستان و بلوچستان نیز در زمان اعلام شده با مراجعه به سایت اداراه کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان به نشانی 78.38.114.105 جهت مشاهده نتایج آزمون خود عمل کنند.

دانش آموزان پس از اعلام نتایج با مراجعه به صفحه اصلی سامانه ثبت نام و اعلام نتایج نما به نشانی فوق و کلیک بر گزینه دریافت کارنامه در بازه اطلاع داده شده ضمن وارد کردن اطلاعات مورد نیاز می توانند کارنامه خود را دریافت و رویت کنند.

زمان و نحوه اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی 99 – 1400

با توجه به آنکه احتمال خطا در نتایج آزمون نمونه دولتی بسیار کم است اما آموزش و پرورش این امکان را در اختیار دانش آموزان قرار داده است که چنانچه نسبت به نتایج آزمون خود اعتراضی دارند پس از اعلام نتایج در فرصت چند روزه ای جهت ثبت اعتراض خود اقدام کنند. همه ساله دانش آموزان و همچنین خانواده های معترض به نتایج آزمون نمونه دولتی می توانند اعتراض خود را نسبت نتایج آزمون، اعلام نمایند تا رسیدگی لازم نسبت به آن انجام شود. لازم به ذکر است که در سال های گذشته مواردی محدودی یافت شده است که داوطلبان اعتراض خود را نسبت به نتایج آزمون ثبت کردند، و پس از بررسی های صورت گرفته، اعتراض آن ها پذیرفته شده و موفق به راه یابی به مدارس نمونه دولتی مورد نظر خود شده اند.

با توجه به مشخص نبودن زمان دقیق اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی سیستان و بلوچستان، زمان دقیق اعتراض به نتایج آزمون نیز در دست نیست. اما همانطور که گفته شد پس از مشخص شدن زمان برگزاری آزمون و اعلام نتایج دانش آموزان عموما تا چند روز محدود فرصت اعلام و ثبت اعتراض خود را نسبت به نتایج دارند.

زمان اعلام پاسخ اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی 99-1400

در حال حاضر زمان دقیق پاسخ اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی مشخص نیست ولی به احتمال زیاد همچون سال های گذشته نهایتا تا دو هفته پس از پایان مهلت اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی، نتایج اعتراض نیز اعلام گردد. به محض مشخص شدن زمان دقیق اعلام نتیجه اعتراض به آزمون این مقاله به روزرسانی می گردد و اطلاعات جدید را در اختیار کاربران قرار می دهد.

طی چند سال اخیر آزمون نمونه دولتی پایه ششم به هفتم حذف گردید و لذا دانش آموزان پایه نهم برای ورود به پایه دهم مدارس نمونه دولتی در آزمون مدارس نمونه دولتی شرکت کنند. پس از شرکت در آزمون و اعلام نتایج، در صورت کسب نمره مورد قبول قادر به ثبت نام در مدارس نمونه دولتی خواهند بود. لازم به ذکر است دانش آموزانی که در یک مدرسه ی نمونه دولتی پذیرفته می شوند مجاز به ثبت نام در دیگر مدارس نمونه دولتی را نخواهند بود.

 

اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی سیستان و بلوچستان ۹۹

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…


l

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن