عمومی

اولین تصاویر از کراس اور برقی HiPhi X شرکت چینی هیومن هورایزنز

اولین تصاویر از کراس اور برقی HiPhi X شرکت چینی هیومن هورایزنز

تصاویر اولیه کراس اور برقی HiPhi X منتشر شد.

شرکت چینی Human Horizons تصویرهای اولیه نسخه تولیدی کراس اور برقی HiPhi X را با طرح الهام گرفته از فارادی فیوچر FF91 منتشر کرد که اوایل سال ۲۰۲۱ برای بازار کشور چین عرضه خواهد شد.

تقریباً یک سال بعد از آن که برند جدید HiPhi شرکت هیومن هورایزنز (Human Horizons) از خودرو مفهومی وان (۱) رونمایی کرد، نخستین تصاویر از نمونه ی آماده ی تولید با اسم HiPhi X در فضای وب منتشر شد. خودروی الکتریکی HiPhi X که در حقیقت یک کراس اور/شاسی بلند بزرگ با شکل کلی شبیه مدل ناموفق فارادی فیوچر FF91 است، در شهر یانچنگ استان جیانگ سو چین ساخته می شود.

اولین تصاویر از کراس اور برقی HiPhi X شرکت چینی هیومن هورایزنز

یکی از جالب ترین قسمت های طراحی HiPhi X، درهای عقب است. این درها که بعنوان «درهای بالی» شناخته میشوند، در حقیقت ترکیبی از درهای به اصطلاح خودکشی (suicide doors) و درهای گالوینگ هستند. اگرچه مطمئناً درهای جدید این خودرو منحصربفرد هستند، بنظر نمی رسد که مزیتی خاصی نسبت به درهای سنتی یا درهای بال فالکون تسلا مدل ایکس ندارند.

هیچ تصویری از داخل کابین های فای ایکس منتشر نشده است، ولی در تصاویر برش خورده می توانیم شاهد کنترل لمسی برای تهویه هوا، تنظیم صندلی ها، گرمایش صندلی و خنک کردن صندلی در بخش عقب باشیم. کراس اور برقی HiPhi X همچنین ۶ صندلی اسپرت را در طرح ۲+ ۲+ ۲ در سه ردیف پخش می کند. ردیف اول و دوم صندلی ها دارای قابلیت های تهویه، گرمایش و ماساژ است. همچنین به جای دوربین‌های باریک موجود در خودروی مفهومی، مدل تولیدی از آینه های سنتی بهره می برد.

هیومن هورایزنز هنوز میزان قدرت خروجی این خودروی الکتریکی را اعلام نکرده است؛ با‌این‌ وجود می دانیم که HiPhi X در پیکربندی های محرک عقب و تمام چرخ محرک ارائه می شود و قدرتمندترین مدل آن در زمان ۳/۹ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت می رسد. باتری در چند گزینه قابل استفاده خواهد بود، در حالی که باتری بزرگ ۹۶ کیلووات ساعت امکان دستیابی به حداقل ظرفیت پیمایش ۶۱۰ کیلومتر را طبق استاندارد NEDC دراختیار قرار می دهد.

اولین تصاویر از کراس اور برقی HiPhi X شرکت چینی هیومن هورایزنز

شرکت چینی هیومن هورایزنز افزود که به منظور توسعه ی سیستم هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) برای این خودرو با مایکروسافت همکاری کرده است. این شرکت همچنین قابلیت های رانندگی نیمه خودران سطح ۳ را ارائه می دهد و از به روزرسانی های بی سیم نیز پشتیبانی می کند. کراس اور برقی HiPhi X در نیمه ی اول سال ۲۰۲۱ وارد بازار چین خواهد شد.


l
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن