عمومی

بیوگرافی پوریا یلی مشهورترین بازیکن والیبال جوانان (+ تصاویر اینستاگرامی)

بیوگرافی پوریا یلی مشهورترین بازیکن والیبال جوانان (+ تصاویر اینستاگرامی)پوریا یلی والیبالیست

پوریا یلی امتیاز آورترین بازیکن والیبال جوانان زیر ۲۱ سال ۲۰۱۹ است. پوریا یلی در خانواده کاملاً والیبالی به دنیا آمده و قد بلند و استایل خاصش وی را به سوی ورزش بلند قامتان یعنی ورزش والیبال کشاند. او به صورت حرفه ای بازی والیبال را از مقطع ابتدایی زیر نظر پدرش که خود از مربیان این رشته است شروع کرد.

چکیده ای از بیوگرافی پوریا یلی

نام کامل: پوریا یلی

متولد: ۱ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: قوچان، ایران

قد: ۲۰۹ سانتی متر

رشته ورزشی: والیبال

پست: پشت خط زن

بیوگرافی پوریا یلی

پوریا یلی متولد ۱ بهمن ۱۳۷۷ در قوچان خراسان، والیبالیست است و فارغ التحصیل هنرستان تربیت بدنی میباشد، با ۲۰۹ سانتیمتر قد در پست خط زن بازی می کند. پوریا یلی امتیاز آورترین بازیکن والیبال جوانان زیر ۲۱ سال ۲۰۱۹ است و پدرش هم والیبالیست بوده و دو برادر دارد. او در خانواده ای کاملاً والیبالی به دنیا آمده و قد بلند و استایل خاصش او را به سمت ورزش بلند قامتان یعنی بازی والیبال کشاند. پدر و برادر بزرگش هم والیبالیست بوده و در این رشته فعالیت دارند. او از جوان ترین بازیکنان تیم ملی والیبال می باشد.

بیوگرافی پوریا یلی مشهورترین بازیکن والیبال جوانان (+ تصاویر اینستاگرامی)دوران نوجوانی پوریا یلی

پوریا یلی بصورت حرفه ای ورزش والیبال را از مقطع ابتدایی زیر نظر پدرش که خود از مربیان این رشته است شروع کرد، ضمن این که مادرش هم در همین رشته والیبال فعالیت دارد. پوریا یلی زیر نظر علی حسن زاده، محمدرضا اسدزاده و حمید علیشاهی و رضا تابعی و مهدی فعال در باشگاه های ورزشی والیبال را پی گرفت. یکی از خصوصیت های فردی و خوب پوریا یلی، جسارت و نترسی او در بازی و رویارویی با حریفان است به دلیل آن که او از همان ابتدای کودکی و مدرسه، باتوپ و میدان آشنا بوده و ترسی از مسابقه با حریفان ندارد که شاید این روحیه وی در موفقیت هایش نیز بسیار تاثیرگذار است.

بیوگرافی پوریا یلی مشهورترین بازیکن والیبال جوانان (+ تصاویر اینستاگرامی)عکس خانوادگی پوریا یلی

دعوت پوریا یلی به تیم ملی نوجوانان

در رده مسابقات نوجونان کشور، پوریا یلی در سن ۱۶ سالگی یعنی در سال ۱۳۹۳ توسط محمد وکیلی سرمربی به تیم نوجوانان دعوت شد و یک سال بعد یعنی در سال ۱۳۹۴ در رقابت های قهرمانی نوجوانان جهان پا به میدان رقابت ها گذاشت.

بیوگرافی پوریا یلی مشهورترین بازیکن والیبال جوانان (+ تصاویر اینستاگرامی)عکس اینستاگرام پوریا یلی

آمار و سوابق باشگاهی پوریا یلی

پوریا یلی از سال ۹۳ با باشگاه ارتعاشات وارد لیگ برتر شد و از ۹۶ عضو تیم فوتبال پیکان تهران می باشد. او در جریان مسابقه سایپا و پیکان توسط جواد محتشمیان متهم به صغر سنی در رده نوجوانان شد. اتهامی که توسط مدارک تیم ملی نوجوانان، بی اساس و دروغ بود.

بیوگرافی پوریا یلی مشهورترین بازیکن والیبال جوانان (+ تصاویر اینستاگرامی)پوریا یلی بازیکن والیبال

پوریا یلی تا به حال در باشگاه هایی مانند پیکان و تیم ملی فعالیت کرده است. او از سال ۲۰۱۸ به تیم ملی والیبال مردان ایران پیوسته و در لیگ ملت های والیبال مردان ۲۰۱۹ عضو تیم ملی ایران بود.

اعطای مقام قهرمانی جهان به پوریا یلی

در سال ۲۰۱۹ پوریا یلی در مسابقات والیبال قهرمانی زیر ۲۱ ساله ها بهمراه تیم ملی والیبال جوانان ایران موفق به کسب مقام قهرمانی جهان شد. پوریا یلی در این بازی ها نقش موثری در پیروزی ها و قهرمانی تیم داشت. همچنین او قبلا در سال ۲۰۱۷ بهمراه تیم نوجوانان زیر ۱۹ سال موفق به کسب عنوان قهرمانی شده بود.

بیوگرافی پوریا یلی مشهورترین بازیکن والیبال جوانان (+ تصاویر اینستاگرامی)افتخارات پوریا یلی

حضور پوریا یلی در مسابقات لیگ ملت ها 

پوریا یلی از سال ۹۶ با دعوت کولاکوویچ به تیم بزرگسالان آمد. او بتدریج از نیمکت نشینی توانست در مسابقات لیگ ملت های والیبال ۲۰۱۹ در ترکیب ثابت در چند بازی حضور داشته باشد.

بیوگرافی پوریا یلی مشهورترین بازیکن والیبال جوانان (+ تصاویر اینستاگرامی)تصاویر پوریا یلی

بازیکنان مورد علاقه پوریا یلی

از بین بازیکن های خارجی، بازیکن مورد علاقه ی پوریا یلی سوکولوف لهستانی است. در بین بازیکن های ایرانی هم شهرام محمودی و رضا قرا را دوست دارد و به گفته خودش  از هرکدامشان چیزی یاد گرفته است.

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش


l
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن