دکترینتایج انتخاب رشته دکتری

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری ۹۹

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری ۹۹
زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 99

هر ساله افراد زیادی تمایل به شرکت در آزمون دکترای تخصصی را داشته و به همین منظور در آزمونی که تقریبا هر ساله اسفند ماه برگزار می شود، شرکت می کنند. پس از زمان برگزاری آزمون دکتری 99، نتایج اولیه آن از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org قابل مشاهده است. تمامی داوطلبان جهت مشاهده وضعیت مجاز یا غیر مجاز بودن خود به انتخاب رشته دکتری99، می توانند در موعد مقرر به سایت مراجعه کرده و کارنامه خود را دریافت نمایند. پس از اعلام نتایج آزمون دکتری در مرحله اولیه، زمان انتخاب رشته آزمون دکتری 99 برای آن دسته از داوطلبان که مجاز به انتخاب رشته شده اند، آغاز شده و در نهایت نتایج انتخاب رشته و به عبارتی اسامی دعوت شده به مصاحبه، معمولا سه الی چهار هفته پس از ثبت لیست انتخابی در سامانه، منتشر می شود.

نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری، از ساعت 20 روز 20 شهریور 99، از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در دسترس قرار می گیرد.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری 99

همان طور که اشاره شد، آزمون دکتری معمولا در روزهای آغازین اسفند ماه، در رشته های متعددی بین داوطلبان سراسر کشور برگزار می شود. اما با توجه به شرایط خاصی که به واسطه بیماری همه گیر در کشور ایجاد شد، این آزمون به نعویق افتاد و در 9 مرداد ماه برگزار شد. به طور معمول تقریبا پس از یک بازه زمانی یک ماهه، نتایج اولیه از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می شوند که پس از آن داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، نسبت به ثبت کد رشته محل های انتخابی خود اقدام می فرمایند.

زمان در نظر گرفته شده برای انجام انتخاب رشته دکتری سراسری در سال های گذشته، معمولا از اواخر فروردین ماه تا اوایل اردیبهشت ماه بوده است و داوطلبان در این بازه زمانی، فرصت داشتند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و یا دانشگاه آزاد، دفترچه انتخاب رشته دکتری را دانلود کرده و نسبت به ثبت کدرشته محل های مورد نظر خود اقدام نمایند. اما با توجه به تعویق آزمون دکتری 99، زمان انتخاب رشته و به تبع،اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 99 نیز با تاخیر همراه خواهد بود. با این اوصاف زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 99 در تاریخ 20 شهریور سال جاری اعلام شده است. اعلام اسامی دعوت شده به مصاحبه، از ساعت 20 روز مذکور، روی سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org قرار می گیرد.

داوطلبانی که از سوی دانشگاه های مورد نظر، جهت مصاحبه دعوت شده اند، باید خود را برای حضور در جلسه آماده کرده و به موجب آن اطلاعات خود را در زمینه هزینه مصاحبه دکتری و یا زمان و نحوه مصاحبه دکتری 99 و مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 99 تقویت نمایند. توجه داشته باشید که بازه زمانی ذکرشده تنها برای دانشگاه های روزانه، نوبت دوم، پردیس خودگردان، غیر انتفاعی و پیام نور بوده و زمان انتخاب رشته و یا سایت اعلام نتایج آن برای دانشگاه آزاد متفاوت است. حتی مهلت انتخاب رشته آن نیز مجزا بوده و پس از انتخاب رشته دانشگاه های سراسری آغاز می شود. داوطلبانی که تمایل به پذیرش در دانشگاه های آزاد دارند، باید مراحل بعدی پس از اعلام نتایج اولیه را از طریق سایت azmoon.iau.ac.ir سپری نمایند.

داوطلبان می بایست با در نظر گرفتن این که در کدام دانشگاه ها به مصاحبه دعوت شده اند، هزینه های متفاوتی را بپردازند که جهت کسب آگاهی در این رابطه می توانید از لینک های هزینه مصاحبه دکتری 99، هزینه مصاحبه دکتری پردیس خودگردان، هزینه مصاحبه دکتری غیرانتفاعی یا هزینه مصاحبه دکتری آزاد استفاده نمایید.

 

سوالات متداول

1- نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری 99 در چه زمانی اعلام می شود؟

نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه سراسری در تاریخ 20 شهریور سال جاری از ساعت 20 منتشر خواهد شد.

2- اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری 99 به چه طریقی خواهد بود؟

اعلام نتایج انتخاب رشته و اسامی دعوت شدگان به مصاحبه از طریق سایت سازمان سنجش در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

3- آیا زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه سراسری و آزاد همزمان خواهد بود؟

خیر، اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه سراسری و آزاد در بازه های زمانی متفاوتی انجام می شوند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…


l

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن