اعلام نتایج مدارس شاهدمدارس شاهد

زمان اعلام نتایج مدارس شاهد 99 – 1400

زمان اعلام نتایج مدارس شاهد 99 - 1400
زمان اعلام نتایج مدارس شاهد 99

این روزها یافتن مدرسه ای با شرایط و کیفیت آموزشی بالا یکی از دغدغه های مهم والدین می باشد. مدارس شاهد جزو مدارس برتر کشور هستند که در مقایسه با مدارس عادی از سطح علمی بالاتری برخوردار می باشند.

مدارس شاهد در سال 1365 با هدف تحصیل فرزندان شهدا و ایثارگران توسط امام خمینی (ره) تاسیس گردید اما با توجه به این که تعداد این دانش آموزان نسبت به ظرفیت پذیرش مدارس شاهد در سال های اخیر رو به کاهش است، بخشی از ظرفیت این مدارس به دانش آموزان عادی اختصاص یافته و آن ها نیز می توانند در صورت واجد شرایط بودن و همچنین کسب امتیاز لازم وارد این مدارس شوند.

ثبت نام مدارس شاهد 99 معمولا از اوایل خرداد ماه آغاز می شود و تا اواخر تیر ماه نیز ادامه خواهد داشت. یکی از دغدغه های اصلی والدین این است که زودتر از نتایج این آزمون مطلع شوند تا در صورت عدم پذیرش فرزندان آن ها، فرصت نام نویسی در سایر مدارس را داشته باشند. اما نتایج مدارس شاهد 99 در چه تاریخی و چگونه اعلام خواهد شد؟

داوطلبان پایه اول ابتدایی، هفتم و دهم متوسطه می بایست نتایج آزمون خود را به صورت اینترنتی و داوطلبان میان پایه نیز به صورت حضوری دریافت نمایند.

زمان اعلام نتایج مدارس شاهد 99

همان طور که می دانید ثبت نام مدارس شاهد برای ورود به پایه های اول، هفتم و دهم به صورت اینترنتی و ثبت نام میان پایه ها به صورت حضوری انجام می گیرد، بنابراین طبیعی است که اعلام نتایج این مدارس نیز در پایه های اول ابتدایی، هفتم و دهم به صورت اینترنتی منتشر شود. دانش آموزان مقاطع میان پایه نیز برای دریافت نتایج خود باید به صورت حضوری به مدارس مراجعه نمایند.

نتایج ثبت نام مدارس شاهد معمولا در دو مرحله اعلام می شود. در مرحله اول نتایج غیر قطعی و اولیه ثبت نام از طریق سایت و یا ارسال پیامک توسط مدارس اطلاع رسانی می شود. پذیرفته شدگان این مرحله می بایست مدارک مورد نیاز را به ستاد ثبت نام مدارس ارسال کنند تا مورد بررسی قرار داده شوند. نتایج نهایی و قطعی پذیرش در مدارس شاهد نیز پس از تایید مدارک ثبت نام توسط مسئولان مربوطه در منطقه یا استان، به والدین دانش آموزان اطلاع رسانی خواهد شد.

از آن جایی که نتایج ثبت نام مدارس شاهد در دو مرحله و برای پایه های مختلف در زمان های متفاوتی اعلام می شود، تصمیم گرفتیم زمان اعلام نتایج ثبت نام مدارس شاهد سال 99 – 1400 در قالب جدول زیر ارائه نماییم.

زمان بندی اعلام نتایج ثبت نام مدارس شاهد 99 – 1400
مراحل اعلام نتایج پایه اول ابتدایی پایه هفتم پایه دهم
اعلام نتایج غیر قطعی از طریق سایت و ارسال پیامک توسط مدرسه 19 تا 21 خرداد 16 تیر ماه 99 23 تیر
تایید مدارک ثبت نام از سوی منطقه، استان و اعلام نتایج قطعی به اولیا 27 خرداد تا 3 تیر 28 تیر تا 3 مرداد 1 تا 15 مرداد

فرآیند اعلام نتایج این مدارس نیز از طریق سایت ثبت نام مدارس شاهد 99 منتشر می شود. چنانچه هنگام دریافت نتایج خود دچار مشکل شدید می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

نحوه مشاهده نتایج مدارس شاهد 99

همان طور که گفته شد نتایج آزمون مدارس شاهد برای ورود به پایه های اول ابتدایی، هفتم و دهم متوسطه به صورت اینترنتی منتشر می شود. ممکن است برخی از دانش آموزان و اولیا گرامی با نحوه مشاهده اسامی پذیرفته شدگان مدارس شاهد آشنا نباشند، به همین دلیل راهنمای نحوه مشاهده نتایج مدارس شاهد را در بندهای زیر شرح داده ایم.

 • ابتدا وارد سامانه سجا به نشانی saja.medu.ir شوید و از سمت چپ صفحه، بر روی لینک ورود دانش آموزان کلیک نمایید.
 • در این مرحله، صفحه ای پیش روی شما قرار خواهد گرفت که باید در کادرهای مربوطه کد ملی و شماره شناسنامه داوطلب را وارد کنید.
 • بعد از گذراندن هر یک از مراحل فوق، فرمی در اختیار شما قرار می گیرد که باید اطلاعات شخصی دانش آموز را در آن ثبت نمایید.
 • پس از انجام تمامی دستورالعمل های مذکور می توانید به نتایج ثبت نام مدارس شاهد دسترسی پیدا کنید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در مدارس شاهد 99

بعد از اعلام نتایج مدارس شاهد، دانش آموزانی که در این مدارس پذیرفته شده اند باید در زمان های مشخص شده مدارک خود را جهت ثبت نام در این مدارس ارائه نمایند. مدارک ثبت نام مدارس شاهد 99 معمولا شامل موارد زیر می باشند.

 • اصل و کپی کارت ملی (برای پذیرفته شدگان پایه دهم)
 • اصل و کپی شناسنامه
 • 12 قطعه عکس پرسنلی
 • پرونده تحصیلی سال قبل دانش آموز
 • ارائه مدارک مربوطه برای داوطلبانی که عضو خانواده های شهدا یا ایثارگران هستند.
 • ارائه یکی از قبوض خدماتی محل سکونت
 • ارائه مدارک مورد نیاز جهت استفاده از امتیازهای در نظر گرفته شده جهت اولویت بندی در پذیرش

لازم به ذکر است که دانش آموز پذیرفته شده باید در موعد مقرر با در دست داشتن مدارک مورد نیاز برای قطعی کردن ثبت نام خود به مدرسه مراجعه کند و چنانچه فرد در زمان مشخص شده مدارک خود را ارائه نکند، پذیرش او لغو شده و مجاز به تحصیل در مدرسه مورد نظر نخواهد بود.

زمان اعلام نتایج مدارس شاهد 99 - 1400

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…


l

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن