اعلام نتایج انتخاب رشتهدانشگاه آزادنتایج انتخاب رشته آزادنتایج نهایی کنکور

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد ۹۹

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد ۹۹
زمان اعلام نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد 99

همانطور که می دانید مدتی است که کنکور دانشگاه سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده اند و امسال در 29 مرداد تا 1 شهریور ماه 99 برگزار شد. طبیعتا داوطلبان بعد از شرکت در کنکور در انتظار دریافت نتایج اولیه خود می باشند و همچنین اعلام نتایج اولیه کنکور بدین صورت است که عموما با گذشت یک ماه از زمان برگزاری آزمون برای هر داوطلب یک کارنامه صادر می گردد و در یک بازه زمانی چند روزه به داوطلبان فرصت داده می شود که در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت کنند. بعد از اینکه داوطلبان کدرشته محل های خود را در سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org به ثبت رساندند، بی صبرانه منتظر دریافت نتایج انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد می باشند. در خصوص اعلام نتایج باید بگوییم، برخلاف اینکه ثبت نام کنکور دانشگاه سراسری و آزاد از طریق سایت سازمان سنجش انجام شد، نتایج کنکور دانشگاه آزاد از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد منتشر خواهد شد.

داوطلبان باید برای دریافت نتایج خود به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه نمایند.

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد 99

داوطلبان بعد از شرکت در انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد و پس از گذشت تقریبا یک ماه از اعلام نتایج اولیه کنکور می توانند نسبت به دریافت نتایج نهایی آزمون خود اقدام کنند. همانطور که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد داوطلبان باید کد رشته محل های مرتبط با دانشگاه آزاد را در سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir به ثبت برسانند، همچنین می توانند نتایج انتخاب رشته خود را نیز از طریق همین سایت دریافت کنند. لازم به ذکر است که داوطلبان جهت دریافت نتایج خود باید شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد و کدملی خود را داشته باشند.

با مطالعه ادامه این مقاله با نحوه دریافت نتایج این آزمون آشنا خواهید شد. همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام کنکور در جریان تمام جزئیات کنکور دانشگاه سراسری و آزاد قرار بگیرید.

نحوه مشاهده نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد 99

همانطور که گفته شد جهت مشاهده نتایج نهایی دانشگاه آزاد می بایست ابتدا به سایت azmoon.iau.ac.ir مراجعه نموده سپس بر روی گزینه ” نتیجه انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1399 ” کلیک کنید که پس از آن می بایست در صفحه که مشاهده می نمایید، کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد و کد ملی، نتایج نهایی آزمون خود را مشاهده کنید.

توجه داشته باشید که چنانچه هنگام مشاهده نتایج با مشکل مواجه شدید می توانید با مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

بر اساس شرایط پیش آمده از شیوع ویروس کرونا و تاخیر در برگزاری کنکور سراسری، احتمال اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد در اواخر مهر ماه 99 وجود دارد. نتایج مذکور بر روی سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org در دسترس داوطلبا قرار خواهد گرفت؛ لذا داوطلبان می توانند در زمان مشخص شده با در دست داشتن شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد و کدملی خود، نسبت به دریافت نتایج آزمون اقدام کنند. ممکن است برخی از داوطلبان پس از اعلام نتایج نهایی متوجه شوند که در رشته مورد علاقه خود پذیرفته نشده اند، این دسته از داوطلبان می توانند در تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد شرکت کنند. برای شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ابتدا می بایست دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد تهیه و مطالعه کنید تا از رشته محل های دارای ظرفیت اطلاع یابید.

 

سوالات متداول

1- نتایج نهایی کنکور سراسری دانشگاه آزاد چه زمانی اعلام می شود؟

عمدتا این امر تا یک ماه پس از اعلام نتایج اولیه آن به طول می انجامد.

2- برای مشاهده نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد از چه طریقی باید اقدام نمایم؟

این عمل با مراجعه به سامانه سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد امکان پذیر می باشد.

3- پس از مراجعه به سایت دانشگاه آزاد داوطلبان چگونه می توانند به نتایج خود دسترسی داشته باشند؟

اطلاعات مورد نیاز برای ورود به پرتال داوطلبی، کدملی و کد دسترسی انتخاب رشته متقاضی می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…


l

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن