انتخاب رشته کارشناسی ارشددانشگاه آزادکارشناسی ارشد

مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد آزاد ۹۹

مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد آزاد ۹۹
مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت همزمان با آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری به طور معمول در مرداد ماه برگزار می شود. پس از برگزاری و اعلام نتایج اولیه این آزمون، نوبت به مرحله حساس و سرنوشت ساز انتخاب رشته ارشد آزاد می رسد. برخلاف برگزاری آزمون، که برای هر دو گروه داوطلبان تحصیل در دانشگاه آزاد و دانشگاه های سراسری به صورت یکسان برگزار می شود، انتخاب رشته این دانشگاه ها به صورت مجزا و از طریق سایت های مربوطه صورت می گیرد.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد پس از انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری این مقطع آغاز می شود. معمولا برخی از داوطلبان بنا به دلایل مختلف، در بازه زمانی مقرر، موفق به انجام انتخاب رشته نمی شوند، به همین دلیل هرساله پس از اتمام مهلت درنظر گرفته شده جهت انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه معمولا فرصت مجددی را در اختیار داوطلبان و علاقه مندان قرار می دهد تا در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شرکت کنند.

مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99 در مقطع کارشناسی ارشد مجددا تمدید شد، اما بهتر است هر ساله داوطلبان در بازه زمانی اولیه تعیین شده، نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

در اولین تصمیم گیری توسط سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد، تصمیم بر آن بود که زمان برگزاری کنکور ارشد سراسری و آزاد، در روزهای 2 و 3 مرداد ماه 99 برگزار شود، اما به دلیل شیوع ویروس کرونا، برگزاری این آزمون به تاریخ 16، 17 و 18 مرداد ماه 99 موکول گشت. پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد آزاد، انتخاب رشته دانشگاه های سراسری آغاز شد و پس از آن نوبت به انتخاب رشته داوطلبانی رسید که قصد دارند مقطع کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه های آزاد بگذرانند. انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سال گذشته اوایل تیر ماه بوده است اما در سال جاری و با تغییرات پیش آمده، در تاریخ 16 الی 25 شهریور ماه قابل انجام بود.

معمولا تعدادی از داوطلبان کمی دیر تصمیم به انتخاب رشته دانشگاه آزاد می گیرند و عده ای از داوطلبان نیز هستند که به هر دلیلی موفق به انتخاب رشته در زمان مقرر نمی شوند. این ها عواملی است که باعث می شوند مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به تمدید مهلت انتخاب رشته اقدام کند و فرصت جدیدی را در اختیار جاماندگان از انتخاب رشته این دانشگاه قرار دهد. از این رو مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد آزاد مجددا تا ساعت 24 تاریخ 28 شهریور ماه 99 تمدید شد و مهلت انتخاب رشته سه روز دیگر افزایش یافت.

با توجه به تاخیر زمان برگزاری کنکور ارشد سراسری و آزاد سال 99 زمان اعلام نتایج نهایی آن به طور دقیق قابل بیان نیست. بنابراین به داوطلبانی که قصد اطلاع یابی از زمان دقیق اعلام نتایج نهایی کنکور ارشد آزاد را دارند توصیه می کنیم تا در کانال تلگرام کارشناسی ارشد مرکز ایران مشاوره عضو شوند تا در صورت مشخص شدن زمان دقیق اعلام نتایج، آگاهی لازم را کسب نمایند.

در مهلت مجدد ثبت نام، علاوه بر این که داوطلبان اجازه انتخاب رشته دارند، امکان ویرایش انتخاب رشته کنکور ارشد آزاد نیز برای داوطلبانی که قبلا انتخاب رشته خود را انجام داده اند وجود خواهد داشت. در ادامه مطلب نحوه انجام و ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد را شرح خواهیم داد.

نحوه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

همان طور که گفته شد، انتخاب رشته یکی از مراحل و بخش های مهم و حائز اهمیت می باشد و بهتر است داوطلبین انتخاب رشته خود را در زمان اولیه مشخص شده به اتمام رسانند و به روزهای آخر موکول نکنند. با توجه به تمدید مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تا تاریخ 28 شهریور ماه 99 افرادی که مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد می باشند بایستی طبق مراحل زیر نسبت به تمکیل فرم انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

در صورتی که در حین انجام مراحل فوق، دچار هر گونه مشکل یا نقص شدید، می توانید در جهت دریافت راهنمایی های لازم، با کارشناسان مجرب مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

توجه کنید که انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی انجام می شود و برای انجام انتخاب رشته بعد از تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور ارشد آزاد که برای آن در نظر گرفته شده است (تا تاریخ 28 شهریور ماه 99)، پیش از هر کاری باید نسبت به دریافت و مطالعه دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد اقدام کنید و سپس هزینه ثبت نام کنکور ارشد آزاد را پرداخت نمایید. جهت دانلود دفترچه انتخاب رشته و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در مورد زمان و نحوه ویرایش انتخاب رشته ارشد آزاد نیز، می توانید روی لینک های مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- مهلت انتخاب رشته ارشد دانشگاه های آزاد 99 تا چه زمانی تمدید شده است؟

داوطلبان کارشناسی ارشد دانشگاه های آزاد، برای انجام انتخاب رشته خود تا تاریخ 28 شهریور ماه 99 زمان خواهند داشت.

2- امکان ویرایش برای داوطلبانی که انتخاب رشته خود را در مقطع کارشناسی ارشد آزاد 99 انجام داده اند، تا چه زمانی وجود دارد؟

ویرایش انتخاب رشته ارشد آزاد 99 تا پایان مهلت انتخاب رشته، یعنی 28 شهریور ماه 99 امکان پذیر می باشد.

3- آیا امکان تمدید مجدد مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 برای داوطلبان وجود دارد؟

با توجه به اینکه مهلت تکمیل فرم انتخاب رشته دو بار تمدید شده است، امکان تمدید مجدد آن بعد از تاریخ 28 شهریور ماه 99 بسیار اندک است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…


l

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن