عمومی

ناسا مکان فرود شکارچی آب را اعلام کرد

ناسا مکان فرود شکارچی آب را اعلام کرد

  ناسا ساعاتی پیش در حساب کاربری خود در اینستاگرام تصویری باشکوه از ماه منتشر کرد و نوشت:امشب ماه کامل است و این زمانی مطلوب است تا محل فرود ماه نورد شکارچی آب خود موسوم به” وایپر”( VIPER) را اعلام کنیم.

⁣به گزارش ایسنا، ماه نورد” وایپر” ما در نزدیکی لبه غربی دهانه نبیل قطب جنوب ماه فرود خواهد آمد. در آنجا وایپر به بررسی و جستجو یخ آب و سایر مواد خواهد پرداخت تا اطلاعات بیشتر جدیدی از ماه در اختیار دانشمندان قرار دهد.

” وایپر” در آنجا به دنبال یخ آب خواهد گشت. همینطور با استفاده از چهار ابزار علمی خود به جمع آوری نمونه ها و تجزیه و تحلیل خواهد پرداخت که به پژوهشگران سازمان ناسا کمک می کند تا دریابند که آیا ماه دارای آب کافی برای انجام مأموریت های آینده است یا خیر.

ناسا در ادامه نوشت:اکتشافات وایپر به ما کمک خواهد کرد تا دریابیم چگونه می توانیم از منابع ماه برای انجام مأموریت های آینده مانند آرتمیس استفاده کنیم.

به گفته ناسا،” وایپر” به اندازه یک خودروی حمل وسایل گلف است و تجهیزات مخصوصی دارد که توسط آنها میتواند آب زیر سطح ماه را شناسایی کند. زمانی که ” وایپر” وجود آب زیر ماه را تشخیص دهد، از مته مخصوص خود موسوم به” تریدنت”( TRIDENT) برای حفاری و یافتن آب استفاده می کند. تریدنت، مته ای به طول یک متر است که میتواند نمونه های مورد نیاز برای بررسی را از دل خاک بیرون بیاورد.

گفتنی است سال ۲۰۲۰ ناسا شرکت رباتیک فضایی” استروباتیک” را در یک قرارداد ۱۹۹.۵ میلیون دلاری برای همکاری در پروژه” وایپر” بعنوان همکار خود انتخاب کرد.” جان تورنتون”( John Thornton) مدیرعامل” استروباتیک” بیان کرد:این افتخار و مسئولیت بزرگی است که به وسیله ناسا برای همکاری در این پروژه ملی و مهم انتخاب شده ایم.


l
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن