هزینه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۹۹

هزینه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۹۹
هزینه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

بعد از اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری و آغاز انتخاب رشته، داوطلبانی که نمره و رتبه حد نصاب را کسب کرده اند یا به عبارتی مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند نسبت به ثبت کد رشته های مورد علاقه خود اقدام نمایند. اگر چه داوطلبان مقطع دکتری دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد در یک آزمون مشترک شرکت می کنند اما در زمان انتخاب رشته هر یک مسیر جداگانه ای را طی می کنند.

انتخاب رشته در سایت دانشگاه آزاد مستلزم پرداخت هزینه در سایت مربوط به آن می باشد که علاقمندان باید در زمان مقرر نسبت به پرداخت آن اقدام نمایند.

علاقمندان به شرکت در انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد باید هزینه انتخاب رشته را در سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد پرداخت نمایند.

زمان و مراحل پرداخت هزینه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

چند روز بعد از اعلام نتایج آزمون دکتری امکان انتخاب رشته در سایت دانشگاه آزاد فراهم می شود. برای داوطلبان علاقه مند به پذیرش در دانشگاه آزاد، کد شناسه انتخاب رشته توسط سازمان سنجش آموزش کشور در کارنامه اولیه درج شده است که بر اساس آن داوطلبان می توانند نسبت به انجام فرآیند انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

داوطلبان دانشگاه آزاد پیش از اقدام به انتخاب رشته باید هزینه آن را پرداخت و شناسه و رمز دریافت نمایند. هزینه تعیین شده برای انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99، 61 هزار تومان بود البته این مبلغ برای آزمون سال 99 اندکی افزایش خواهد یافت که داوطلبان می بایست بعد از پرداخت هزینه و دریافت شناسه و رمز، حداکثر 80 کد رشته محل را در فرم انتخاب رشته خود وارد نمایند.

مراحل پرداخت هزینه و دریافت کد رهگیری

پرداخت هزینه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به آدرس اینترنتی azmoon.org انجام می گیرد. داوطلبان به این نکته توجه داشته باشند که بعد از پرداخت هزینه امکان باز پس گیری آن وجود نخواهد داشت لذا پیش از اقدام به خرید کارت اعتباری از شرایط و ضوابط انتخاب رشته آگاهی های لازم را کسب نمایند. مراحل پرداخت هزینه به صورت زیر می باشد.

  • ورود به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org و کلیک بر روی گزینه “خرید کارت اعتباری ثبت نام”

هزینه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۹۹

 

  • در این صفحه بر روی گزینه “خرید کارت” که در مقابل عبارت “انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی 99” قرار دارد کلیک نمایید.

هزینه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۹۹

  • با ورود به صفحه جدید بعد از طی کردن دو مرحله، به صفحه مربوط به خرید کارت اعتباری هدایت می شوید. مانند تصویر زیر اطلاعات فردی خود را وارد نموده و بر روی گزینه “مرحله بعد” کلیک نمایید.

هزینه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۹۹

  • اکنون اگر اطلاعات خود را درست وارد کرده اید بر روی گزینه “تایید و پرداخت” کلیک کنید، در غیر این صورت می بایست با کلیک بر روی گزینه “مرحله قبل” به صفحه قبلی برگشته و اطلاعات خود را تصحیح نمایید.

هزینه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۹۹

  • با ورود به صفحه پرداخت، باید مبلغ تعیین شده را توسط کارت بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت نمایید. مطابق تصویر زیر اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید سپس بر روی گزینه “پرداخت” کلیک نمایید.

هزینه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۹۹

  • با کلیک بر گزینه “پرداخت”، در صورتی که پرداخت شما با موفقیت انجام شده باشد، کد رهگیری نمایان خواهد شد. با دریافت کد رهگیری قادر خواهید بود به ثبت کد رشته های مورد علاقه خود در سایت مربوطه بپردازید.

بعد از انتخاب رشته دوره دکتری دانشگاه آزاد، بسیاری از داوطلبان به دنبال زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد هستند که با کلیک بر روی آن می توانند آگاهی های لازم را کسب نمایند. داوطلبانی که در مرحله انتخاب رشته پذیرفته شوند دعوت به مصاحبه خواهند شد و پذیرش نهایی آن ها بستگی به موفقیت آن ها در مرحله مصاحبه دارد. برای کسب آگاهی های لازم بر روی لینک های مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد و هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد کلیک نمایید. همانطور که می دانید تحصیل در دانشگاه آزاد مستلزم پرداخت شهریه می باشد که جزئیات مربوط به آن در مقاله شهریه دکتری دانشگاه آزاد پرداخته شده است.

 سوالات متداول

1- داوطلبان می بایست از چه طریقی نسبت به پرداخت هزینه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد بپردازند؟

از طریق سایت مرکز سنجش، آموزش دانشگاه آزاد.

2- هزینه مذکور برای سال جاری چه مقدار می باشد؟

این هزینه برای سال جاری 61 هزار تومان بوده است.

3- چگونه می توانم از زمان پرداخت هزینه و مهلت انتخاب رشته دوره مذکور اطلاع یابم؟

تمامی موارد ذکر شده از طریق سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اطلاع رسانی می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…


l

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *